Archiwum aktualności

Wesprzyjmy schronisko w Wielogłowach

Zachęcamy gorąco do okazania serducha zwierzakom na czas zimy i wsparcia akcji na rzecz Schroniska w Wielogłowach. Szczegóły na zdjęciu.

Liceum pomaga

W dniach 3-5 grudnia przeprowadziliśmy akcję rozprowadzania kartek świątecznych organizowanej przez stowarzyszenie SURSUM CORDA. Dziękujemy władzom Samorządu Uczniowskiego - Kamili Gryboś i Mateuszowi Nowakowi za zaangażowanie przy przeprowadzeniu akcji na terenie naszej szkoły. Zebrane środki i protokół z akcji w dniu dzisiejszym zostały przesłane na konto i adres stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Pedagog szkolny, p. Patrycja Zagórska

Zebranie Rodziców uczniów klas I i II

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy serdecznie Rodziców uczniów klas pierwszych i drugich na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się:
22.11.2018 (czwartek) o godz. 14:50.

Obchody Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Liceum


Na fali entuzjazmu towarzyszącemu ogólnopolskim obchodom Wielkiej Rocznicy, liceum grybowskie pragnie podzielić się wydarzeniami uświetniającymi tę okoliczność. Nie wszyscy wiedzą, że oprócz dorocznych uroczystości patriotycznych, jednocześnie obchodzimy dzień naszego patrona, Artura Grottgera z racji daty jego urodzin, 11.11.1837, oraz jego związków z Grybowem. Grottger przebywał tutaj wraz ze swoją narzeczoną, Wandą Monné w sierpniu 1866 r. Powstały wtedy rysunki m. in. „Cygan żebrak”, „Portret narzeczonej w zawoju”, a elementy grybowskiej zabudowy widoczne są na kilku obrazach cyklu „Wojna”. O jego związkach z naszym miastem można przeczytać na http://logrybow.pl/patron.

9 listopada po...

Więcej

Zebranie Rodziców uczniów klas trzecich

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy serdecznie Rodziców uczniów klas trzecich na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się:
15.11.2018 (czwartek) o godz. 14:50.

Młodzież z "Grottgera" z wizytą na Litwie

„W dniach 15 – 19 października ośmioro uczniów grybowskiego liceum pod opieką pana Grzegorza Janika i Karola Pękali wzięło udział w projekcie ,,100 Paths to Self-dependence”. Uczestnictwo w tym projekcie można nazwać prawdziwą podróżą kulturową ze względu na fakt, że projekt odbywał się na Litwie. Nasi gospodarze zadbali, żeby każdy dzień był dla nas niespodzianką i okazją do poznania litewskiej kultury przez zabawę. I tak pierwszego dnia staliśmy się malarzami, tworząc - przy pomocy farb i stempli z tradycyjnymi litewskimi wzorami – niepowtarzalne płócienne torby. Zostaliśmy poddani testom sprawdzającym naszą wiedzę...

Więcej

Integracja klas pierwszych

Jak tradycja nakazuje, pierwsze klasy rozpoczynają swe klasowe życie od lokalnej wycieczki, na której uczniowie poznają się i integrują. W słoneczną środę 10.11.2018r. uczyniła tak klasa Ia. Relacjonuje uczennica tej klasy: „Wybraliśmy się tradycyjnie na Matelankę, by zapalić ognisko, które miejmy nadzieje, będzie symbolem naszego oświecenia w liceum. Droga stanowiła dla nas wyzwanie, ale wysiłek się opłacał – szybko nadrobiliśmy stracone kalorie kiełbaską i przekąskami. Kilka godzin spędziliśmy na rozmowach, śpiewaniu, graniu w Uno i spacerach po lesie. Kiedy zaczęło nam się nudzić, poszliśmy na polanę zrobić pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy...

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Liceum

Doroczne święto nauczycieli i uczniów to u nas radosne chwile spędzone we wspólnym gronie. Od nauki zrobiliśmy sobie wolne, jej miejsce zajęła za to akademia uświetniona przez przybyłych gości. Samorząd Uczniowski w doborowym wykonaniu poczęstował nas dawką humoru, serwując nauczycielską groteskę. O niesmaku nie mogło być mowy - za to przyjemnie było obejrzeć, jacy być może my, nauczyciele kiedyś byliśmy.
Składamy wszystkim, co trudzą się w szkole - dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom, życzenia nieustającej siły do pracy i wiele sukcesów.
A do inspiracji tym razem niech służy nam cytat: ...

Więcej

Życzenia dla społeczności szkolnej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Szanownej Dyrekcji, Nauczycielom, Nauczycielom Emerytowanym, Pracownikom Obsługi i Administracji oraz Drogim Uczniom składamy najserdeczniejsze życzenia - wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów edukacyjnych,

Towarzystwo Wspierania LO w Grybowie

Raper Arkadio przekonuje licealistów, aby żyli z pasją

sdr[/caption]9 pażdziernika na sali gimnastycznej liceum odbyło się spotkanie profilaktyczne zorganizowane przez pedagoga szkolnego, panią Patrycję Zagórską w ramach ogólnopolskiego projektu „Rób to co kochasz”. Prowadzącym to przedsięwzięcie był Arkadiusz Zbozień – raper i freestylowiec, występujący pod pseudonimem ARKADIO. Zajęcia, w których wzięła udział cała społeczność szkolna, miały charakter konferencji na temat drogi życia związanej z pasją i talentami. Konferencja przeplatana było krótkimi filmami z wypowiedziami gwiazd i specjalistów na temat ich doświadczeń życiowych. Wystąpienie ARKADIO było również uzupełniane jego utworami muzycznymi, nawiązującymi do omawianej problematyki, będącymi świadectwem...

Więcej

W odwiedzinach u wrocławskich krasnali

W dniach 17-19 września klasy 2a i 2c pod opieką pani Agaty Siwiak i pani Elżbiety Orłowicz-Kmak wzięły udział z wycieczce do Wrocławia.
W dniach 17-19 września klasy 2a i 2c pod opieką pani Agaty Siwiak i pani Elżbiety Orłowicz-Kmak wzięły udział z wycieczce do Wrocławia. Wyjazd rozpoczął się o godzinie 5:00, mimo to wszyscy mieliśmy wyśmienite humory i dużo energii do zwiedzania. Po przyjeździe do Wrocławia udaliśmy się do Panoramy Racławickiej. Znajdujący się tam niezwykły obraz autorstwa Wojciecha Kossaka i Jana Styki zrobił na nas ogromne wrażenie. Oglądając “Bitwę pod...

Więcej

Maturzyści z wizytą na Jasnej Górze

"Rankiem w piątek 21 września uczniowie klas maturalnych rozpoczęli pielgrzymkę do Częstochowy. Droga zaczęła się od modlitwy, a nad bezpieczeństwem i rozwojem duchowym uczniów czuwał ks. Tomasz Rokosz. Opiekowali się nami także: pani Katarzyna Koszyk-Niepsuj, pan Grzegorz Janik i pan Kamil Pazgan. Pierwszym punktem pielgrzymki było spotkanie młodzieży w auli na Jasnej Górze, podczas którego można było wysłuchać pięknego świadectwa siostry zakonnej. Po pełnej refleksji godzinie, uczniowie mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, modlitwy przed Cudownym Obrazem i zwiedzania klasztoru. Po czasie wolnym młodzi udali się na Mszę świętą, którą koncelebrował...

Więcej

LO w Grybowie Mistrzem Powiatu w piłce nożnej


19 września 2018 r. na stadionie sportowym w Nowym Sączu – Zawadzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego
Licealiada Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach udział wzięło 9 zespołów (144 zawodników):
• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu,
• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej,
• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju,
• Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie,
• Liceum Ogólnokształcące w Grybowie,
• Zespół Szkół w Łącku,
• Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu,
• Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie,
• Zespół Szkół w Marcinkowicach.

Drużyna z Grottgera w nienagannym stylu wywalczyła tytuł Mistrza Powiatu. "To znamienne zwycięstwo z uwagi...

Więcej

Zebranie Rodziców uczniów klas II i III.
Szkolenie maturalne dla Rodziców uczniów klas III

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich na spotkanie z wychowawcami klas oraz dyrektorem szkoły dr Tomaszem Walickim, które odbędzie się: 20.09.2018 (czwartek) o godz. 14:50.
Na spotkaniu odbędzie się szkolenie maturalne rodziców uczniów klas III oraz wszystkim Rodzicom będą przekazane informacje dotyczące dziennika elektronicznego.

Otwarcie nowego budynku szkoły już za nami

Wtorek, 4 września z pewnością głęboko zapadnie w pamięci społeczności grybowskiej. Nieczęsto zdarza się, aby tak wiele wybitnych postaci uczestniczyło w uroczystości grybowskiego liceum. Nie tylko otwarcie nowej siedziby już za nami, ale obecnie korzystamy już z dobrodziejstw nowej szkoły. Wróćmy jednak do tamtych podniosłych chwil.
Aby godnie uczcić ten dzień, uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Leszka Leszkiewicza. W słowie skierowanym do zebranych podkreślił, jak ważna jest ich sumienna praca wszystkich członków społeczności. Stwierdził on także, że „Nasza Ojczyzna w stulecie odzyskania niepodległości zasługuje...

Więcej

Zebranie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się:
13.09.2018 (czwartek) o godz. 14:50. Na spotkaniu będą przekazane informacje dotyczące dziennika elektronicznego.

Zaproszenie na UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY LICEUM

Starosta Nowosądecki Marek Pławiak
oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie dr Tomasz Walicki
zapraszają na
UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. ARTURA GROTTGERA
w Grybowie
które odbędzie się 04 września 2018r. godz. 10:00 (ul. Kościuszki 18)

O godz. 8:30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie odbędzie się uroczysta Msza Święta.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 03 września (poniedziałek) br.
Uroczyste rozpoczęcie zaczynamy Msza Św. o godz. 9:00 w Bazylice Mniejszej w Grybowie.
Po Mszy Św. dalsza część rozpoczęcia roku w budynku liceum przy ulicy Kościuszki 18, spotkanie z dyrektorem, nauczycielami i wychowawcami.

Spotkanie uczniów klas I, II i III z Wychowawcami

We wtorek 28 sierpnia o godzinie 9:00, w budynku liceum przy ulicy Kościuszki 18 odbędzie się spotkanie klas pierwszych, drugich i trzecich z dyrektorem i wychowawcami poszczególnych klas.

Uczniowie klas proszeni są o nagłośnienie tej informacji wśród swoich kolegów i koleżanek z klasy.
Zapraszamy serdecznie!

Egzaminy poprawkowe szkolne

Informujemy, że egzaminy poprawkowe szkolne odbędą się 30 sierpnia (czwartek) o godz. 9:00 w budynku Liceum przy ulicy Kościuszki 18. Życzymy powodzenia!

Profesor Franciszek Krok, absolwent grybowskiego LO, „Zasłużonym dla Ziemi Sądeckiej”

18 czerwca na uroczystej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego miało miejsce wręczenie medali osobom uhonorowanym tytułem „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”. Pośród znamienitych postaci znalazł się Prof. dr hab. Franciszek Krok - wybitny fizyk i nauczyciel akademicki Politechniki Warszawskiej. Fakt ten cieszy społeczność grybowskiego Liceum, jako że Profesor, pochodzący z Białej Niżnej, jest absolwentem naszej szkoły. Na uroczystej gali obecny był Dyrektor dr Tomasz Walicki wraz z uczniami, którzy wręczyli Profesorowi kwiaty.

„Pomimo licznych obowiązków Profesor nigdy nie zapomina o Ziemi Grybowskiej. Dzięki jego staraniom w Grybowie odbywają się wykłady oraz pokazy naukowe...

Więcej

Uczennica Karolina Krok Mistrzynią Polski w kickboxingu

Zapraszamy do przeczytania relacji z Mistrzostw Polski w Kickboxingu, których mistrzynią w swej kategorii jest nasza uczennica Karolina Krok. Zyskała ona tym samym awans na wrześniowe Mistrzostwa Świata we Włoszech. Za "Gazetą Krakowską": "Najlepiej spisała się juniorka Karolina Krok, która stanęła na najwyższym stopniu podium w light-contact w kat. 55 kg. W półfinale pokonała Hannę Przeniczną (LZS Poprawa Siedlików), a w finale Agatę Kacprzak (X Fight Piaseczno)."
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/udany-powrot-i-debiut-gladiatorki-karoliny-krok-w-mp-w-kickboxingu,12064666/

Czas podsumowań, czas pożegnań… - Zakończenie roku szkolnego z pożegnaniem budynku Liceum

22 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. O 9:00 odbyła się Msza święta, a następnie wszyscy udali się na dziedziniec szkoły, gdzie pan dyrektor Tomasz Walicki podziękował wszystkim za dziesięć miesięcy wspólnej pracy i wręczył nagrody wyróżniającym się uczniom. W tym roku było ich aż 49. Po oficjalnej części akademii klasa I c zaprezentowała krótki program artystyczny składający się z kilku wierszy przeplatanych piosenkami. Jedna z nich pt. „To już są wakacje” została samodzielnie ułożona przez uczennice tej klasy. Przypadła ona do gustu zarówno nauczycielom, jak i uczniom.
Ze smutkiem...

Więcej

Wyróżnienie Weroniki w Konkursie o Żołnierzach Wyklętych

25 maja 2018r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia V Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych zorganizowanego przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Liceum grybowskie miało powód, aby na niej się stawić, bowiem jego uczennica Weronika Lichoń (na zdjęciu 4. uczennica od lewej) zdobyła wyróżnienie. Osiągnięcie to niemałe, jako że na konkurs nadesłano 1765 prac z całego świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Grecji, Irlandii, Białorusi, Bułgarii.

Zadaniem uczestnika w kategorii szkół ponadgimnazjalnych było stworzenie plakatu lub serii znaczków pocztowych z wizerunkiem żołnierzy wyklętych. Praca Weroniki przedstawiająca...

Więcej

Basia zdobywa II miejsce w Konkursie Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym30 maja 2018 roku odbył się finał czternastej edycji Konkursu wiedzy o międzynarodowym prawie humanitarnym konfliktów zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Małopolski. Uczennica liceum Barbara Sawicka zdobyła w nim II miejsce. Opiekunem grupy młodzieży był pan Wiesław Radzik.
Przebieg konkursu był interesujący. Do etapu finałowego zakwalifikowali się uczniowie z 11 szkół małopolskich. Zmagania rozpoczęły się zajęciami „Za Naszą Wolność i Waszą – odkryj historię WP” w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Pan Mirosław Brach przeprowadził wykład i oprowadził uczestników...

Więcej

Hej, Bieszczady ! Hej, Bieszczady! - wycieczka klasy 1c

Dnia 29 maja, wyruszyliśmy w Bieszczady. Po ponad 4 godzinach jazdy, nasza rozśpiewana grupa na czele z p. Agatą Siwiak, księdzem Piotrem Cichoniem oraz panią przewodnik Karoliną dotarła do miejscowości Wołosate, skąd rozpoczęliśmy wędrówkę. Już na początku pojawił się dreszczyk emocji. Na drodze do szczytu przed nami pojawiła się żmija zygzakowata. Po żarciku księdza kontynuowaliśmy wspinaczkę. Każdemu przyświecał jeden cel: TARNICA. Podczas wędrówki nie zabrakło upadków. W miarę upływu czasu poziom trudności wspinaczki wzrastał. Jakaż ogromna była radość, kiedy postawiliśmy stopy na szczycie góry. Tak wielkie osiągnięcie nie mogło zostać nieudokumentowane....

Więcej

„W pocie czoła do Stawu Gąsienicowego” – wycieczka do Zakopanego

Maj i czerwiec to nie tylko czas troski o oceny na świadectwie. Jak wiadomo, to także czas różnorakich wycieczek. Nie inaczej było w piątek, 25 maja, kiedy to klasy 2a, 1b i 1d udały się na wycieczkę do Zakopanego. „Mieliśmy okazję wyruszyć w jeden ze szlaków tatrzańskich wraz z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o otaczającym nas krajobrazie. Po drodze podziwialiśmy zapierające dech w piersiach widoki. Mimo zmęczenia i brzydkiej pogody dotarliśmy do Stawu Gąsienicowego, którego malowniczy wygląd z pewnością wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Mimo niesprzyjającej pogody,...

Więcej

Do atletyki podchodzą lekko!

4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Nawojowej 120 uczniów z 5 szkół zaprezentowała się w swoich dyscyplinach w ramach Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Dziewcząt i Chłopców. Nasz drużyna przywiozła z nich 11 medali, a w ostatecznej klasyfikacji uplasowało się na II miejscu (chłopcy) i IV (dziewczęta). Zgodnie z relacją opiekunów pani Katarzyny Koszyk-Niepsuj i pana Pawła Sadłonia nie można im odmówić ducha walki. Na wyróżnienie zasługują:
Adrian Myśliwiec - 1 m. w skoku w dal (5.92) i 3m. w biegu na 100 m (12,53),
Maria Pękala - 2...

Więcej

Sukcesy uczennic klas humanistycznych w „Piórze Splotu”

Już po raz siedemnasty odbył się Małopolski Konkurs Literacki dla Młodzieży „Pióro Splotu”. 23 maja na uroczystej gali w sądeckim ratuszu poznaliśmy najlepszych młodych poetów i prozatorów. Wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły. Wielką radość sprawiła nam Ania Gębarowska z II a, k tórej przyznano I nagrodę w kategorii seniorzy, za opowiadanie pt. „Memorabilia”. Jury deceniło pracę Ani za: „umiejętne zestawienie tragedii katyńskiej z dzisiejszą jej percepcją i próbę zastosowania języka poetyckiego w prozie”. Wyróżnione zostały również za poezję w prozie: Sara Kmak z II a i Julia Smoła z...

Więcej

Kilka sekund ratuje życie – drużyna z Grottgera w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

19 maja 2018 roku w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie odbył się etap okręgowy XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Pięcioosobowe reprezentacje uczniów z dziesięciu małopolskich szkół średnich na specjalnie zaaranżowanych stacjach udzielało poszkodowanym profesjonalnej pomocy. Młodzi ratownicy, walcząc o punkty, zdawali egzamin z przygotowania teoretycznego i praktycznego. W skład naszej drużyny weszli: kapitan – Magdalena Znamirowska i Natalia Gucwa z III C oraz Anna Nosal, Julia Oleksy, Szymon Krok z I C. Opiekunką zespołu była pani Agata Siwiak. Uczniowie godnie reprezentowali liceum grybowskie i ostatecznie uplasowali się...

Więcej

Licealiści nad Bałtykiem

W dniach 14-16.05 klasa 2c wraz z wychowawcą mgr Pawłem Sadłoniem oraz mgr Karolem Pękala przebywała w Trójmieście na wycieczce szkolnej. Z Grybowa wyruszyliśmy o 22.00 w niedzielę. Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie pięknego Zamku Krzyżackiego w Malborku. Następnym punktem był rejs statkiem z Gdańska na Westerplatte, gdzie znajdują fortyfikacje oraz się pomnik poświęcony obrońcom Westerplatte. Wieczorem zwiedziliśmy malowniczy Gdańsk. Następnego dnia wyruszyliśmy na Hel, gdzie naszym celem było dojście do latarni morskiej, obejrzeliśmy fortyfikacje, w związku z piękną pogodą był również czas przeznaczony na wdychanie jodu na plaży. Znaleźli się...

Więcej

Chłopcy z „Grottgera” zdobywają Mistrzostwo Powiatu w Siatkówce Plażowej

25 maja na zalanym słońcem boisku siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Siatkówce Plażowej. Nasza drużyna w składzie: Patryk Martuszewski i Mateusz Zięba pod opieką pana Pawła Sadłonia wywalczyła złoto uzyskując awans na zawody rejonowe. Drużyny grały do dwóch wygranych setów (do 15 pkt.) rozgrywając spotkania systemem brazylijskim. W zawodach wzięły udział także dziewczęta, które zajęły 5 miejsce. Gratulujemy!

Galeria zdjęć na fb

http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/siatkowka-plazowa-szkol-srednich/

Alicja nagrodzona w konkursie plastycznym

Alicja Mikulska z klasy I C zajęła III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Nasz chleb powszedni”. Jego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, a patronat honorowy nad nim sprawował Starosta Nowosądecki Marek Pławiak. Rozdanie nagród miało miejsce 16 maja 2018 roku w Starym Sączu. Konkurs miał przypomnieć młodym ludziom o wartości chleba, jako podstawie bytu i symbolu ciężkiej pracy. Praca Alicji została wysoko oceniona.
Cieszymy się Jej sukcesem!

Maturzystów czas

Podczas gdy zmagania maturalne trwają, my przypominamy ten wyjątkowy dzień zakończenia roku klas trzecich. Pośród radości towarzyszącej wkraczaniu w nowy etap życia i szkolnych wzruszeń, wątkiem przewodnim była pamięć. Mówił o niej ks. Tomasz Rokosz w kazaniu wygłoszonym podczas mszy świętej - „Młodzieży, wracajcie w rodzinne strony.” Z kolei dyrektor liceum dr Tomasz Walicki wyraził życzenia - nie tylko te związane z pomyślnym spełnieniem planów edukacyjnych, ale z pamięcią o wartościach wyniesionych ze szkoły.
Akademia w szkole to czas miłych pożegnań i radości z sukcesów całej społeczności szkolnej. Dyrektor i wychowawcy...

Więcej

Srebro dziewcząt i chłopców w siatkówce

W marcu w Hali Sportowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Piłce Siatkowej - nasze drużyny dziewcząt i chłopców zdobyły tam II miejsce. Opiekunami są p. Dorota Brattig i p. Paweł Sadłoń. Gratulujemy! Więcej informacji i zdjęć na stronie mospn:

http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/zespol-szkol-w-marcinkowicach-zwycieza-w-siatkowce/
http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/licealistki-ze-starego-sacza-mistrzyniami-powiatu-w-siatkowce/

Dziękujemy za wizytę w liceum podczas dni otwartych

W dniach 25 i 26 kwietnia gościliśmy w liceum uczniów z okolicznych gimnazjów, m. in. z Grybowa, Białej Niżnej, Krużlowej, Stróż, Siołkowej, Bobowej, Szymbarku, Kąclowej i Florynki. Spotkanie poprowadził dyrektor liceum, dr Tomasz Walicki. W pierwszej części przedstawił on ofertę edukacyjną dla pięciu profili klas oraz zapoznał z zasadami realizacji przedmiotów rozszerzonych. W tym roku nie było sposobności zwiedzania szkoły, ponieważ od nowego roku szkolnego przenosimy się do nowego budynku przy ul. Kościuszki 18. Prezentacja fotografii przeniosła nas jednak w nowe warunki lokalowe. Uwaga - chętni będą mogli odwiedzić nowy budynek...

Więcej

Dni otwarte liceum

GIMNAZJALISTO! Wybór szkoły średniej już za pasem! Jeszcze niezdecydowany?
PRZYJDŹ NA DNI OTWARTE LICEUM W GRYBOWIE!
Kiedy? - 25 i 26 kwietnia
Gdzie? - LO w Grybowie
Kto? - My, nauczyciele i uczniowie LO czekamy na Was, a Wy przyjeżdżacie w grupach mniej lub bardziej zorganizowanych
Co się będzie działo?
Niemało - zaprezentujemy ofertę edukacyjną, opowiemy o profilach klas, pokażemy Wam jak wygląda nowy budynek liceum - w końcu jest już praktycznie gotowy i czeka na Was!
Będzie okazja, aby porozmawiać z uczniami i nauczycielami LO.
Do zobaczenia!

Kasia laureatką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej

Wytrwała praca została nagrodzona! Uczennica klasy IIIC Katarzyna Krok uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej. Oprócz Kasi w konkursie wzięły także udział Karolina Niepsuj i Katarzyna Gruca, które osiągnęły bardzo dobre rezultaty. Gratulujemy im trzem oraz opiekunce mgr Agacie Siwiak. Życzymy powodzenia!

Z Sądeczanina o nowym budynku liceum

Prezentujemy artykuł Sądeczanina odnoszący się do stanu prac w nowym budynku licem.
"Powoli dobiega końca przebudowa dawnego internatu w Grybowie na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego. Trwają już prace wykończeniowe jak również budowa sali gimnastycznej z zapleczem dla uczniów tego liceum."

http://m.sadeczanin.info/gospodarka/prawie-przerobili-stary-internat-na-nowa-szkolezdjecia

Galeria zdjęć

Zmiana organizacji wywiadówek dla Rodziców uczniów z klas 2B i 2C

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Nastąpiła zmiana terminów spotkań dla Rodziców uczniów klas 2B i 2C

 1. Zapraszamy Rodziców uczniów klasy 2 C na spotkanie z wychowawcą (mgr Paweł Sadłoń), które odbędzie się:
  11.04.2018 (środa) o godz. 15:00. w sali nr 1.
 2. Zapraszamy Rodziców uczniów klasy 2B na spotkanie z wychowawcą (mgr Dorota Brattig), które odbędzie się:
  18.04.2018 (środa) o godz. 15:00 w sali nr 1.

Zebranie z Rodzicami uczniów klas I i II

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych oraz drugich na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się:
12.04.2018 (czwartek) o godz. 15:00 lub po ustaleniu z wychowawcą.


KLASASALA
1A11
1B9
1C5
1D12
2A7

Prace nad nowym budynkiem grybowskiego liceum na ukończeniu

Jak powszechnie wiadomo, grybowski ogólniak od roku szkolnego 2018/2019 przeniesie się do nowego lokum przy ul. Kościuszki. Z pewnością będzie to znaczący moment w historii szkoły, przez wielu upragniony. Ku radości wszystkich zainteresowanych możemy ogłosić, że prace nad nową siedzibą szkoły osiągnęły etap kulminacyjny. Firma remontowa ukończy prace pod koniec maja, ale wygląd pomieszczeń już teraz niezmiernie cieszy oko i sugeruje stan ostateczny.
Jak widać na zdjęciach, korytarze i klasy są już pomalowane, kafelki w łazienkach i instalacje zamontowane. W wyposażeniu znajdą się standardy nowoczesnej szkoły - klasy interaktywne, sale językowe, pracownia...

Więcej

Karolina - waleczna zawodniczka "Gladiatora"

Jest taki ktoś - ma na imię Karolina i jest zawodniczką UKS "Gladiator". Uczy się w klasie 1C w liceum grybowskim. I choć to nie my jesteśmy autorami jej sukcesów, wspieramy ją i cieszymy się, że zalicza się w poczet uczniów "Grottgera".

"(...) W Pucharze w light-contact w Płocku Karolina wywalczyła dwa pierwsze miejsca. Puchar Polski w kategorii 55 kg juniorek oraz w 60 kg juniorek wygrywając w sumie cztery walki, w tym aż trzy przed czasem. Świetną dyspozycję naszej Karolci zauważyli sędziowie przyznając jej dodatkowo tytuł najlepszej zawodniczki turnieju."

https://sadeczanin.info/sport-i-zdrowie/intensywny-poczatek-roku-uks-gladiator-worek-z-medalami-zostal-rozwiazany

"Veni Sancte Spiritus" - rekolekcje licealistów

W dniach 07- 09 marca w Bazylice Mniejszej p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie odbyły się rekolekcje, w których uczestniczyła młodzież z liceum. Nauki rekolekcyjne prowadził ks dr Maciej Knapik z Siemiechowa, a towarzyszył mu zespół muzyczny uczniów z Grottgera. Hymn do Ducha Świętego, odśpiewane godzinki, a nawet piosenka popowa stały się podstawą rozważań o darach otrzymanych od Niego. Wszystkie kazania były podporządkowane myśli: ,,Ożywieni Duchem Świętym". Dopełnienie rekolekcji stanowiła spowiedź święta.
Sara Kmak IIa

Galeria zdjęć

Zebranie z Rodzicami uczniów klas III

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy Rodziców uczniów klas trzecich na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się 22.03.2018 (czwartek) o godz. 15:00.
Na spotkaniu Rodzice zostaną powiadomieni o ocenach i zagrożeniach oceną niedostateczną swoich podopiecznych.

Samorząd Uczniowski pomaga niepełnosprawnym

Stowarzyszenie Sursum Corda przesłało podziękowania dla SU za wkład w rozprowadzanie kartek świątecznych w ramach programu pomocy medycznej "Na Ratunek". Przypomnijmy, że w akcję zaangażował się ustępujący skład Samorządu:

Adam Pękala z 3B
Agnieszka Motyka z 3B
Klaudia Pancerz z 3A
Joanna Pietruch z 2C
Marcin Grygiel z 2B

Dziękujemy!

Laury dla recytatorów w Starym Sączu

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy artystyczne. 5 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbyły się powiatowe eliminacje 63. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Możemy być dumni, gdyż troje uczestników reprezentujących liceum grybowskie zostało nagrodzonych. Jakub Lachur z klasy ll a zajął drugie miejsce, a Klaudia Baran z ll c i Gabriela Motyka z I a uplasowały się ex aequo na trzecim miejscu. Wszyscy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu na szczeblu rejonowym w Nowym Sączu. Współautorami sukcesu są panie Małgorzata Kowal...

Więcej

Dziewczęta z LO w Grybowie mistrzyniami w tenisie stołowym!

28 lutego w Łącku odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego w Tenisa Stołowego. Dziewczęta w składzie Weronika Janik i Katarzyna Kuk zajęły tam I miejsce. Chłopcom (Łukasz Obrzut i Miłosz Śniadecki) przypadło miejsce III – Gratulujemy!

Galeria zdjęć

http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/druzynowy-tenis-stolowy-szkol-srednich/

Szczypiornistki z "Grottgera" zajęły III miejsce w rejonie

9 lutego w Nowym Sączu odbyły się Zawody Rejonowe w Piłce Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziewczęta pod opieką p. Katarzyny Koszyk-Niepsuj zdobyły tam III miejsce. Gratulujemy!

Galeria zdjęć

Koszykarskie srebro dla "Grottgera"

6 lutego w Krynicy-Zdroju drużyna chłopców zajęła II miejsce na Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców. Do zawodów stanęło 6 zespołów ze szkół powiatowych. W meczu finałowym nasi ulegli ZSP z Krynicy-Zdroju. Gratulujemy drużynie wraz z trenerem p. Pawłem Sadłoniem.

Galeria zdjęć

http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/uczniowie-z-zsp-w-krynicy-zdroju-mistrzami-w-koszykowce/

II miejsce chłopców z "Grottgera" w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej

23 stycznia w Hali Sportowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięło udział 6 szkół z powiatu nowosądeckiego. Pokonując rywali w systemie gry "każdy z każdym" nasi zmierzyli się w finale z Krynicą - przegrali o włos w dogrywce. Warto nadmienić, że nie wygrali meczu o mistrzostwo PIERWSZY RAZ OD PIĘCIU LAT. Walka zatem była naprawdę zacięta. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Pawłowi Sadłoniowi.
http://mos-nowosadeckie.pl/…/kryniczanie-najlepsi-w-pilce-…/

Galeria zdjęć

Zebranie z Rodzicami klas pierwszych i drugich

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych i drugich na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się 25.01.2018 (czwartek) o godz. 15:15. Zebranie związane będzie z podsumowaniem pracy w I-szym półroczu roku szkolnego klas I i II.

Szczypiornistki z LO w Grybowie wywalczyły I miejsce!

16 stycznia odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt – nasze licealistki zdobyły tam I miejsce! Do zmagań stanęło 6 zespołów. Dziewczyny pokonały w fazie grupowej Marcinkowice i Krynicę Zdrój, w półfinałach Muszynę, a w finałach Łącko. Za najlepszą zawodniczkę uznano Weronikę Janik.
Cytując trenerkę Katarzynę Koszyk – Niepsuj: „Dziewczęta walczyły bardzo dzielnie. Nie przegrały ani jednego meczu. Przeciwniczki naciskały bardzo mocno i nie odpuszczały ataku ani na moment kryjąc i faulując, wykorzystując przewagę wzrostu i wagi. Nasze drobne szczypiornistki nie dały się zastraszyć i nie...

Więcej

Noc Biologów - nie dla śpiochów!

Wyjazd na krakowską Noc Biologów to dla miłośników przyrody z "Grottgera" niemała gratka. 12 stycznia młodzież z klas "biol-chem" wzięła udział w warsztatach, pokazach i wykładach zorganizowanych na terenie Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego Zoologii i Badań Biometycznych i Instytutu Nauk o Środowisku.
Uczniowie pod opieką pań Beaty Tott i Agaty Siwiak mieli sposobność uczestniczenia w wykładach o różnej tematyce tj. „Roślinne kultury in vitro" lub „Jak męczą się komórki - czyli biochemia wysiłku fizycznego". Widać, że oni palą się do nauki w dzień i w nocy!

Galeria zdjęć

Wigilia szkolna 2017

20 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, aby uczcić nadchodzące Boże Narodzenie i radośnie świętować to wydarzenie. Pan dyrektor dr Tomasz Walicki złożył życzenia pracownikom szkoły i uczniom. Uroczystość uświetnił występ młodzieży, która zaprezentowała program artystyczny wzbogacony śpiewaniem kolęd i pastorałek. Na koniec rozstrzygnięty został organizowany od wielu lat konkurs na najpiękniejsze stroiki. Jego zwycięzcą została klasa 1d, kolejne miejsca przypadły klasom 3a i 2a. Gratulujemy im inwencji twórczej i talentu. Ostatnie dni nauki przebiegały pod znakiem oczekiwania na pełne uroku Święta Bożego Narodzenia.

Niech Dziecię Jezus błogosławi Wszystkim...

Więcej

Wystawa o "Żołnierzach Wyklętych"

W dniach 11-14 grudnia Stowarzyszenie Odra-Niemen wraz z Instytutem Pamięci Narodowej zorganizowało w liceum wystawę prezentującą postać Józefa Kurasia ps. "Ogień". Przedstawiona na tablicach dokumentacją jego życia i działalności niewątpliwie stanowi zachętę do dalszych dociekań i poszukiwań na temat "Ognia".

Wystawa doskonale wpisuje się w cele propagowane przez stowarzyszenie Odra-Niemen: "Jednym z ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w XX-wiecznej historii naszej Ojczyzny jest okres Powstania Antykomunistycznego w latach 1944-1963. Informacje o walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej – „Żołnierzy Wyklętych” ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu...

Więcej

Piłkarze z "Grottgera" Mistrzami Powiatu

11 grudnia w hali sportowej w Łącku chłopcy wywalczyli Mistrzostwo Powiatu - są prawdziwymi mistrzami, na dowód czego można przytoczyć fakt, że w całym turnieju nie stracili ani jednej bramki. Gratulujemy!

Skład drużyny: Wiktor Biel, Patryk Gucwa, Łukasz Obrzut, Jakub Wojciechowski, Sebastian Krok, Mikołaj Lichoń, Michał Matuła, Damian Matusik, Tomasz Obrzut, Kacper Prusak, Józef Szpila, Miłosz Śniadecki, Szymon Święs. Opiekun: Paweł Sadłoń.
http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/licealisci-z-grybowa-najlepsi-w-halowce/

Galeria zdjęćMistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt

30 listopada odbyły się zawody w unihokeju dziewcząt w Łącku. Nasze zawodniczki pod opieką p. Katarzyny Koszyk-Niepsuj nie zajęły co prawda wysokiego miejsca, ale walczyły dzielnie! http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/dziewczeta-z-lacka-najlepsze-w-unihokeju/

Galeria zdjęć

Mistrzostwa Powiatu w Szachach

Co słychać w sporcie? 20 listopada młodzież wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego
w Szachach Dziewcząt i Chłopców
szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tym razem drużyna może się pochwalić 5 miejscem, a takie samo wywalczyła Wioletta Gurbowicz. Jak widać na zdjęciach, ducha myśli strategicznej im nie brakowało! http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/mistrzostwa-powiatu-w-szachach-2/

Galeria zdjęć


Stypendia dla najlepszych uczniów "Grottgera"

Wsród społeczności liceum jest wiele zdolnych uczniów. Najlepszym z nich Starostwo Powiatowe przyznało dziś stypendia. Wicestarosta Antoni Koszyk gratulował 11 uczniom o bardzo wysokich wynikach wręczając im pamiątkowe dyplomy.

Więcej informacji tutaj

Zebranie z Rodzicami

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4

 1. Zapraszamy Rodziców uczniów klas trzecich na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się:
  16.11.2017 (czwartek) o godz. 15:15.
 2. Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych oraz drugich na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się:
  23.11.2017 (czwartek) o godz. 15:15.

Listopadowe Święto Szkoły w Grybowskim Liceum

I w tym roku tradycji stało się zadość podczas obchodów Święta Szkoły 10 listopada w grybowskim LO. Wiodąca w powiecie szkoła licealna celebrowała dumnie swoje święto przypadające w dniu urodzin patrona Artura Grottgera. Aby godnie uczcić uroczystość, społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy świętej celebrowanej przez ks. Prefekta Piotra Cichonia. Zaszczycili nas swoją obecnością Małopolska Kurator Oświaty – Barbara Nowak, Poseł na Sejm RP – Barbara Bartuś, Nowosądecki Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie – Dariusz Leśniak, Wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego – Antoni Koszyk, Radny Powiatu Nowosądeckiego – Antoni Poręba, i ksiądz Prałat...

Więcej

Odwiedziny we Lwowie 16-18 października

W dniach 16-18 października odbyła się wycieczka do Lwowa, w której wzięło udział 26 uczniów Liceum. Wagę wycieczki podkreśla fakt, że patron liceum Artur Grottger jest pochowany na tamtejszym Cmentarzu Łyczakowskim. Ta niezwykła lekcja historii odbyła się dzięki pomocy Konsulatu RP we Lwowie, z którym nasze liceum nawiązało współpracę w zeszłym roku. Społeczność licealna przekazała polskim księżom pracującym we Lwowie dary żywności (ok. 600 kg) na potrzeby tamtejszych świetlic, stołówek itp.
„Pierwszego dnia po przyjeździe na miejsce, ksiądz Piotr, nasz katecheta, odprawił mszę świętą w Katedrze Lwowskiej....

Więcej

Święto Edukacji Narodowej

"Takie Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie" (Jan Sariusz Zamoyski)
Święto Edukacji Narodowej to dzień, na który zawsze wszyscy niecierpliwie czekają. Tym razem w szkole obchodzony był w piątek 13.10. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogli spojrzeć na siebie z dystansem, czego dowodem był program artystyczny przygotowany przez młodzież. Znów okazało się, że nie brakuje naszym licealistom poczucia humoru. Zwyczajowo przemawiał Dyrektor, który przypomniał historię tego święta oraz podkreślił wpływ oświaty na kształtowanie rzeczywistości. Miłym akcentem było uhonorowanie zasłużonych nauczycieli i pracowników nagrodami.
mgr Małgorzata Kowal

Galeria zdjęć

W czołówce sztafetowych biegów przełajowych

4 października w Muszynie drużyna chłopców pod opieką pana Pawła Sadłonia wywalczyła II miejsce w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza ekipa uzyskała niezły wynik w biegach 10x1500 m (37,18) i tym samym zdobyła awans do zawodów wojewódzkich w Nowym Targu. Gratulujemy!

Zawodnicy: Mateusz Januś , Wiktor Soczek , Adrian Myśliwiec, Piotr Obrzut, Damian Matusik, Krzysztof Gruca, Adrian Biskup, Patryk Gucwa, Remigiusz Siejka, Patryk Stanisz, Jakub Wojciechowski.
http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/zespol-szkol-w-marcinkowicach-i-zespol-szkol-ponadgimnazjalnych-w-starym-saczu-zwyciezaja-w-sztafetach/

W nowej siedzibie praca wre!

Jak wiemy w budynku dawnego internatu przy ulicy Kościuszki trwają prace nad nowym lokum Liceum. Odsyłamy do artykułu "Sądeczanina", w którym możemy poczytać o robotach i o naszej szkole: "- Prace idą zgodnie z planem, trwają roboty na drugiej kondygnacji, stoją już słupy i konstrukcja pełnowymiarowej sali gimnastycznej – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. (...) Uczniowie zyskają bardzo dobre warunki do nauki. Warto przypomnieć, że Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, to jedna z najlepszych szkół w Małopolsce, z bardzo wysoką zdawalnością matury i sporymi osiągnięciami sportowymi."
http://sadeczanin.info/gospodarka/przerobic-stary-internat-na-nowa-szkole-sie-da-zrobic-w-grybowie

Galeria zdjęć

Celujący uczniowie

26 września w Parku Strzeleckim w Krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosadeckiego w Strzelectwie Mysliwskim i Sportowym. Nasi uczniowie zajęli Vmiejsce w klasyfikacji zbiorowej na 8 uczestniczących w zawodach szkół. W klasyfikacji indywidualnej chłopców Beniamin Liszka z IIc zajął I miejsce a w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Jennifer Sekuła z IIa zajęła V miejsce. Byliśmy pierwszy raz na tego typu imprezie. Atmosfera bardzo mila. Klimat i pogoda bardzo sprzyjały całemu wydarzeniu. Uczniowie nie trenowali przed zawodami tylko prywatnie zetknęli się z bronią, mimo to udało się zająć wysokie pozycje.
Opiekun: Katarzyna...

Więcej

Z wizytą u Jasnogórskiej Pani

15 września uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami i księdzem prefektem Piotrem Cichoniem po raz kolejny wzięli udział w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Uroczystość miała dla nas wyjątkowy charakter, gdyż liceum grybowskiemu została powierzona misja przygotowania oprawy Mszy Świętej oraz poprowadzenia nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Naszą wspólnotę szkolną reprezentował poczet sztandarowy. Modlitwom przewodniczył biskup Stanisław Salaterski, za co podziękowanie złożyli Mu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Adam Pękala i Agnieszka Motyka. Biskup otrzymał kwiaty, pamiątkowe pióro z wygrawerowanym napisem ,,Gaudium fidei praedicare'' - ,,Głoście radośnie wiarę'' oraz, co było niemałą...

Więcej

Zebranie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich na spotkanie z Dyrektorem szkoły oraz wychowawcami klas, które odbędzie się 21.09.2017 (czwartek) o godz. 15:15.

Na spotkaniu Rodziców uczniów klas maturalnych zostaną omówione sprawy dotyczące matury 2018 .


Zebranie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierszych na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się
14.09.2017 (czwartek) o godz. 15:15.

Rozpoczęcie roku "pod chmurką"

Już od kilku lat nie uraczyliśmy tak pochmurnej pogody w czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Kapryśność aury pokrzyżowała nam plany świętowania na świeżym powietrzu. Jednak miejmy nadzieję, że, zgodnie ze słowami celebransa, księdza Piotra Cichonia, wszyscy wrócili wypoczęci fizycznie i duchowo. Wszak „należy zmierzać do sukcesu z krzyżem, który musi towarzyszyć w pracy i odpoczynku”. Dziękujemy Księdzu Prefektowi za te słowa. A niezawodnej młodzieży za śpiewną oprawę.

Dyrektor Tomasz Walicki w mowie skierowanej do uczniowskiej społeczności podkreślił, jak ważna jest współpraca ucznia z nauczycielem w dążeniu do sukcesu edukacyjnego. Na zakończenie Pan...

Więcej

Kiermasz podręczników używanych

13876369_1215317055185735_2314563752516400546_nKIERMASZ PODRĘCZNIKÓW W LICEUM RUSZA W CZWARTEK 07.09.2017r. ORGANIZATOREM JEST SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

Egzamin poprawkowy z j. polskiego i fizyki

Informujemy, że egzamin poprawkowy z języka polskiego i fizyki odbędzie się 30 sierpnia (środa) o godz. 8:00. Życzymy powodzenia!

Konferencja Rady Pedagogicznej

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie informuje, że Konferencja Rady Pedagogicznej rozpoczynająca rok szkolny 2017/2018 odbędzie się 1 września (piątek) o godz. 10:00.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 - 4 września

http--dpr.pomorskie.eu-res-dpr-zdjecia-zdjecia_do_aktulanosci-spotkanie_informacyjneRozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04 września (poniedziałek) br.
Uroczyste rozpoczęcie zaczynamy Msza Św. o godz. 9:00 w Bazylice Mniejszej w Grybowie.
Po Mszy Św. dalsza część rozpoczęcia roku w budynku naszego liceum, czyli spotkanie z dyrektorem, nauczycielami i wychowawcami.

Uwaga pierwszoklasiści

Spotkanie z Dyrektorem i wychowawcami odbedzie się 30 sierpnia o godz. 10:00. Tymczasem miłych wakacji;)

Stypendium Fundacji Sądeckiej dla Maturzystów 2017 roku

Maturzysto 2017 roku
Czy:
- zostałeś przyjęty na I rok dziennych studiów
- mieszkasz na terenie wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
- pochodzisz z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza na 1600 zł brutto; lub 1800 zł brutto (z niepełnosprawnym członkiem rodziny)
- osiągnąłeś dobry wynik na maturze
- działałeś w wolontariacie?

Sprawdź - to stypendium może być dla Ciebie. Przeczytaj regulamin XVI edycji PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH współrealizowanego przez Fundację Sądecką i złóż dokumenty.
REGULAMIN XVI E. PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
Załącznik nr 1 -WNIOSEK o przyznanie rekomendacji
Załącznik nr 2 -Wykaz publicznych...

Więcej

Matura z matematyki - termin poprawkowy

130950-informacje1
Termin matury poprawkowej z matematyki:
22 sierpnia 2017 (wtorek) o godz. 9:00 w budynku liceum.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończyliśmy hucznie rok szkolny 2016/2017 i możemy śmiało stwierdzić, że był on dla nas łaskawy. Rozpoczęliśmy jak zwykle mszą świętą w bazylice oprawioną śpiewem młodzieży i opatrzoną słowem księdza prefekta Piotra Cichonia. Już w szkole wysłuchaliśmy przemowy dyrektora Tomasza Walickiego i gratulowaliśmy wybitnym uczniom – a było ich niemało. Znalazła się wśród nich Zuzanna Matuła, nominowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia i najwyższą średnią ocen w szkole.
Na koniec uroczystości zaskoczyła nas pełna energii część artystyczna w wykonaniu klasy 1a. W pierwszej kolejności wysłuchaliśmy recytatorów – Sary Kmak, Karoliny Grucy...

Więcej

Dzień Sportu Szkolnego

Coś dla ducha już było, pora na coś dla ciała. 21 czerwca uczniowie i nauczyciele "Grottgera" razem uczestniczyli w dniu sportu na grybowskim "Orliku". Były konkurencje dla zabawy - rzut piłką do kosza, kręcenie hula-hop na czas, przeciąganie liny, a także mecze siatkówki plażowej. Jak od lat widowiskiem był mecz nauczyciele-uczniowie rozegrany pod koniec wydarzenia. Wszak nie o wynik chodzi, więc nie podajemy dokładnego rezultatu. Dość powiedzieć, że w jednym z rozegranych meczów męskie krzepa zwyciężyła z młodzieńczą zwinnością.
Dziękujemy wszystkim za udział. Samorządowi za pieczenie pysznych kiełbasek, a pani Dorocie Brattig,...

Więcej

Ania laureatką konkursu Instytutu Pamięci Narodowej

Dnia 13 czerwca w Krakowie odbył się finał konkursu "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku" zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Wzięły w nim udział uczennice klasy 1a - Anna Gębarowska i Beata Motyka. Miło nam oznajmić, że Ania zdobyła 1 miejsce, a Beata 6 miejsce. Gratulujemy dziewczynom i opiekunce, pani Elżbiecie Orłowicz - Kmak. https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/projekty-edukacyjne/36979,V-edycja-projektu-edukacyjnego-Kresy-polskie-ziemie-wschodnie-w-XX-wieku.html

W lekkoatletyce chłopcy z Grottgera najlepsi!

30 maja na stadionie w Nawojowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Dziewcząt i Chłopców. Wystartowała w nim liczna grupa młodzieży ok. 20 osób z Grottgera pod opieką Pana Pawła Sadłonia i Pani Doroty Brattig. Wszyscy walczyli dzielnie, a wśród zwycięzców warto wspomnieć, że Damian Matusik (1b) zwyciężył w biegu na 100m, Adrian Myśliwiec (1c) - 1 miejsce w skoku w dal i Weronika Janik (1b) - 1 miejsce w skoku wzwyż. Miło nam poinformować, że oprócz bardzo dobrych indywidualnych osiągnięć, nasi chłopcy drużynowo...

Więcej

Sara Kmak na podium „Pióra Splotu”

25 maja 2017 roku w nowosądeckim ratuszu odbył się finał XVI edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży „Pióro Splotu”. Wielkim sukcesem jest nagroda dla Sary Kmak, uczennicy klasy 1a, która zajęła II miejsce w kategorii seniorzy-proza za opowiadanie pt. „Inni”. „Praca wyróżniała się wnikliwością psychologiczną wykazaną w oryginalnej i wymagającej formie dziennika wewnętrznego” – tak jury uzasadniło swoją decyzję. Prestiżowy konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Społecznych „Splot” w Nowym Sączu i Małopolskie Towarzystwo Oświatowe.
Brawo Saro, jesteś żywym przykładem na to, że młodzi ludzie wciąż piszą wiersze i opowiadania, a pisanie...

Więcej

Wrześniowa wycieczka do Lwowa

W drugiej połowie września planowana jest wycieczka trzydniowa do Lwowa
na grób naszego Patrona Artura Grottgera.
Chciałbyś wziąć udział? Może zgłosić się każdy uczeń.
W programie:
Cmentarz Łyczakowski
Cmentarz Orląt Lwowskich
Odwiedziny w polskiej szkole we Lwowie
Spotkanie z Konsulem RP we Lwowie
Msza w Katedrze Lwowskiej
Przewidywany orientacyjny koszt to 300 zł.
Chętnych uczniów prosimy o zgłoszenie tego przewodniczącemu klasy i przekazanie jej wychowawcy do 15 czerwca.

Z wizytą we Wrocławiu

W dniach 25-27 kwietnia trzy klasy naszego LO: 1a, 1b, 2c udały się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję podziwiać wrocławski rynek, ZOO ( w tym Oceanarium i Afrykarium) oraz Panoramę Racławicką. Drugiego i trzeciego dnia zaplanowano zwiedzanie okolic Wrocławia. Klasy podziwiały Zamek Książ, a następnie Podziemne Miasto w Osówce, które dostarczyło niesamowitych wrażeń. Trzeci dzień miał być dniem "zdobywania" Gór Stołowych, ale niestety z powodu obficie padającego śniegu trzeba było z tego punktu wycieczki zrezygnować. W zamian zobaczyliśmy Kaplicę Trupich Czaszek, a następnie Twierdzę...

Więcej

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W zimny kwietniowy poranek 21 kwietnia młodzież pod przewodnictwem ks. Prefekta Piotra Cichonia udała się do Częstochowy, aby wymodlić sobie powodzenie na maturze. Wyjazd zakończył się wizytą w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Galeria zdjęć

O maturze na portalu "Grybow24"

Warto też przeczytać o nas i obejrzeć zdjęcia z portalu "Grybow24" Cytujemy: O nastroje i jak i kwestie techniczne organizacji matury zapytaliśmy dyrektora grybowskiego LO dr Tomasza Walickiego: – W tym roku, w naszej szkole, mamy dokładnie 94 maturzystów, którzy zdawać będą maturę z języka polskiego, matematyki oraz w naszym przypadku w 100% język angielski, jako język obcy nowożytny. Jak obserwuje, od trzech lat uczniowie chętnie wybierają dodatkowo rozszerzoną biologię, chemię, matematykę i geografię. Ze względu na budynek, którym dysponujemy, maturzyści podzieleni zostali jak zawsze na siedem sal. Za rok, sytuacja...

Więcej

Maturzyści na start!

Dziś zmagania z językiem polskim. Poranny stres, modlitwa przed egzaminem, kodowanie prac i totalne skupienie, bo machina maturalna ruszyła. "Trochę się stresujemy, ale na pewno będzie dobrze. W końcu, długo się przygotowywaliśmy", mówią uczennice z klasy III d. A po egzaminie? Jedni twierdzą, że trudne nie było, inni mają mieszane uczucia. Kilkoro wymienia temat rozprawki, którą pisali: "Praca - pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz do wybranych tekstów kultury."
Tak, czy inaczej, język polski już za Wami. A my trzymamy...

Więcej

Szczęśliwej drogi już czas! Pożegnanie klas III

28 kwietnia z nutką melancholii pożegnaliśmy uczniów klas trzecich, życząc im wiele szczęścia i dobrych wyborów życiowych. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Prefekta Piotra Cichonia i oprawioną śpiewem młodzieży z liceum. Już w szkole odbyło się odświętne odprawienie trzecioklasistów podczas akademii przy udziale dyrekcji i wychowawców. Dyrektor Tomasz Walicki zwrócił się do absolwentów w ciepłych słowach utwierdzających ich w poczuciu własnej wartości. Mówił, aby młodzi zawsze pamiętali o swoich korzeniach i nigdy nie wstydzili się wiary i tradycji.

Dyrektor nagrodził także absolwentów wyróżniających się pod względem wyników nauki, sportowym i...

Więcej

Dzień otwarty w "Grottgerze"

Dzień otwarty w Liceum (6.04) z pewnością możemy uznać za udany. Ugościliśmy zacnych nauczycieli i uczniów z okolicznych gimnazjów i z ich entuzjazmu wnioskujemy, że nie był to czas stracony. Nam z kolei miło było zerknąć na kolejne pokolenie wstępujące w szeregi uczniów ponadgimnazjalnych.
Przedstawiliśmy prezentacje profili nauczania:
- humanistycznego, podczas której uczennice z klas 1A, 2A i 3A przekonywały, że w tę dziedzinę także warto inwestować
- ścisłego - gdzie klasa 2B zaangażowała młodych w eksperymenty fizyczno-matematyczne
- biologiczno-chemicznego, w czasie której uczennice z klasy 2C ciekawie zachęcały gimnazjalistów pokazami reakcji chemicznych
- geograficzno-matematycznego, gdzie...

Więcej

Finaliści konkursu "Duet" wyłonieni

28 marca w IJO PWSZ w Nowym Sączu odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego DUET. Poznaliśmy finalistów, którzy zakwalifikowali się do części ustnej. Są to:

Zuzanna Matuła (j. angielski / j. francuski)
Edyta Olejnik (j. angielski / j. niemiecki)
Jacek Pękala (j. angielski / j. niemiecki)

Wszystkim uczestnikom półfinału gratulujemy, jako że poziom konkursu cały czas się podnosi. Życzymy powodzenia w ostatnim etapie ustnym 26 kwietnia.

"Z życia licealisty" - film promocyjny

Zapraszamy do obejrzenia filmu stworzonego przez uczniów z klas 1A, 1B, 1C, 2C i 3B, a nakręconego przez Kamilę Czyżycką z klasą 2C pt. "Mannequin Challenge". Film ukazuje sceny z życia szkolnego, tym razem w nietypowym, statycznym ujęciu. Zachęcamy!

Link do filmu

Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej

Agnieszka wyróżniona w konkursieWYRÓŻNIENIE DLA AGNIESZKI

21 marca 2017 w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu odbyła się druga edycja Konkursu Recytacji Poezji Anglojęzycznej. W konkursie brali udział uczniowie szkół średnich z Nowego Sącza, Grybowa, Rabki Zdroju, Tymbarku, Muszyny i Limanowej.

Pięknie zaprezentowały się uczestniczki z "Grottgera" - Sara Kmak z wierszem "Oliphaunt" (J. R. R. Tolkien), Karolina Gruca z "Timeless Girft (Brian Heath) i Agnieszka Motyka z "The Pig" (Roald Dahl). Wiersze zostały wykonane na wysokim poziomie z dużą dozą humoru, gry aktorskiej i ekspresji. Miło nam oznajmić, że Agnieszka Motyka...

Więcej

Prace nad nowym lokum LO wznowione

15 marca po przerwie podjęto prace nad budową i remontem nowego lokum Liceum przy ulicy Kościuszki. Termin oddania budynku jest przewidywany na marzec 2018 roku i wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że od roku szkolnego 2018/2019 będziemy uczyć się już w nowej, wygodnej i nowoczesnej szkole.

Galeria zdjęć

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum objął nas swoim patronatem


20 lutego 2017 roku liceum grybowskie zostało objęte patronatem WYDZIAŁU NAUK O ZDROWIU COLLEGIUM MEDICUM UJ. Oferta Uniwersytetu jest skierowana do uczniów klas biologiczno-chemicznych, którzy będą poszerzali swą wiedzę poprzez działania ponadprogramowe.
A oto formy współpracy: kilka razy w roku szkolnym pracownicy Wydziału przeprowadzą zajęcia w naszej szkole, a nasi uczniowie wybiorą się z wizytą na UJ, aby tam uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach. Uczelnia będzie także wspierać wybitnie uzdolnionych uczniów aspirujących na wybitną krakowską uczelnię. Ponadto, będziemy mogli liczyć na współpracę kół studenckich z naszymi uczniami.
Nie mamy wątpliwości, że współpraca...

Więcej

Recytatorzy na podium

8 marca 2017 roku nasi licealiści wzięli udział w powiatowych eliminacjach w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Nawojowej. Zaprezentowali się wyjątkowo dobrze, ponieważ z pięciorga uczestników troje z nich znalazło się na podium. Pierwsze miejsce wraz z kwalifikacją do etapu rejonowego otrzymał Mateusz Nowak z klasy 1b przygotowany przez dr. Pawła Ziębę. Miejsca trzecie zajęli Katarzyna Gruca z klasy 2c przygotowana przez mgr Annę Wojtas oraz Jakub Lachur z klasy 1a przygotowany przez mgr Małgorzatę Kowal. Godnie reprezentowały LO także Maria Gruca z klasy 1b i Alicja...

Więcej

Siatkarki z "Grottgera" wicemistrzyniami powiatu

W powiatowych rozgrywkach piłki siatkowej zawodniczki "Grottgera" wywalczyły II miejsce. Turniej ten odbył się 16 lutego w hali sportowej w Muszynie. W zawodach wystąpiło osiem zespołów: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespół Szkół w Marcinkowicach, Zespół Szkół w Łącku. Gratulujemy dziewczętom oraz pani trener Dorocie Brattig. http://mos-nowosadeckie.pl/sprawozdania/lo-stary-sacz-mistrzem-powiatu-w-siatkowce-dziewczat/

Galeria zdjęć

III miejsce chłopców w Licealiadzie Piłki Ręcznej w Bieczu

24 stycznia w Hali Sportowej w Bieczu odbyły się zawody piłki ręcznej chłopców w ramach Rejonowej Licealiady Młodzieży Szkolnej. W zawodach współzawodniczyli uczniowie czterech szkół – mistrzowie czterech powiatów wyłonieni w poprzednich zawodach - Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Liceum Ogólnokształcące w Limanowej, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące w Bieczu.

Skład drużyny pod opieką trenerską pana Pawła Sadłonia: Wiktor Biel, Marcin Grygiel, Bartek Kubiak, Michał Matuła, Adrian Myśliwiec, Mateusz Romanek, Maciej Oleksiewicz, Adam Pękala, Jacek Pękala, Szymon Prusak, Grzegorz Ptaszkowski, Rafał Święs, Rafał Wiatr, Jakub Wiśniowski, Jakub Wojtarowicz, Baniamin...

Więcej

Nasze szczypiornistki zdobyły wicemistrzostwo rejonu!

W hali sportowej w Łącku 26 stycznia br. rozegrano turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Rejonu. Stawką zawodów był awans na mistrzostwa województwa małopolskiego. W imprezie udział wzięli mistrzowie powiatów: limanowskiego – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej; nowosądeckiego – Liceum Ogólnokształcące w Grybowie; miasta Nowy Sącz – Zespół Szkół nr 1 w Nowym Sączu.
Najlepszą drużyną okazały się szczypiornistki z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, które awansowały na zawody wojewódzkie. Drugie miejsce zajęły licealistki z Grybowa, trzecie uczennice z Mszany Dolnej. (źródło: mospn)

Galeria...

Więcej

Akcja „Rodacy – Bohaterom” skierowana do Kresowian

Młodzież z liceum wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia „Odra – Niemen”. Akcja trwająca do Wielkanocy ma na celu pielęgnowanie pamięci o Polakach, którzy walczyli za wolność kraju, a po wojnie na skutek różnych okoliczności pozostali za naszą wschodnią granicą. Zebraliśmy dary w duchu wsparcia środowiska kombatanckiego na Kresach, które zostały wysłane tym, którzy sami żyjąc w skromnych warunkach socjalnych, starają się uczyć młode pokolenie patriotyzmu.

Chemicy na start!

10 grudnia 2016 odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej w Tarnowie, w którym wzięli udział uczniowie klasy III C: Joanna Góra, Patryk Gruca, Aleksandra Kmak, Łucja Lachowska i Sabina Obrębska. W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki. Do II etapu zakwalifikowała się Łucja Lachowska. Wysoki wynik uzyskała także Joanna Góra.
Bez względu na wynik wszystkim uczestnikom należy się uznanie za ich zaangażowanie i poświęcenie czasu - zajęcia przygotowujące do konkursu były prowadzone o godz. 7 rano. Gratulujemy uczestnikom i pani mgr Agacie Siwiak.

Tytuł "Brązowej Szkoły 2017" dla Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie

Brązowa Szkoła 2017 - LO w GrybowieLICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARTURA GROTTGERA w Grybowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu honorowy tytuł "Brązowej Szkoły 2017", co potwierdza Fundacja Edukacyjna "Perspektywy".
Należy zaznaczyć, że zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy.
W Rankingu Liceów 2017 województwa małopolskiego zajmujemy 44 miejsce.
Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” zasadami, Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie ma prawo używać w 2017 roku tytułu honorowego "Brązowej Szkoły 2017".

Współpracujemy z AGH

Współpracujemy z Akademią Górniczo-Hutniczą w KrakowieW dniu 07.12.2016 roku w Krakowie, zostało podpisane POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY, pomiędzy Akademią Górniczo - Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, reprezentowaną przez Prorektora ds. Kształcenia prof. dr hab. inż. Wojciecha Łużnego, a Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie, reprezentowanego przez Dyrektora szkoły dr Tomasza Walickiego.
W ramach takiej współpracy AGH będzie organizowała kursy przygotowawcze (tzw. Rok Zerowy), wraz z materiałami dydaktycznymi, a tym samym nasze Liceum w miarę możliwości utworzy grupę. Będą także organizowane na terenie naszej szkoły raz w roku, spotkania uczniów z wydelegowanymi przedstawicielami AGH oraz spotkania ze studentami działającymi w kołach Naukowych AGH.

Wolontariusze niosą Radosną Nowinę

W bieżącym roku w szeregi wolontariatu działającego przy liceum wstąpili licznie uczniowie klas pierwszych. Wolontariusze systematycznie organizują aktywny wypoczynek po lekcjach dla dzieci i młodzieży w świetlicy środowiskowej, w tym pomagają w odrabianiu lekcji, odwiedzają i pomagają osobom chorym w ich domach, a także odwiedzają osoby starsze i chore w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym „Caritas”.

20 grudnia 2016 r. wolontariusze oraz inni uczniowie z klas pierwszych pod opieką nauczycieli p. Moniki Rodak i p. Bożeny Łatki odwiedzili pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego „Caritas” w Grybowie. Przebrani za anioły odwiedzili dyrekcję i wszystkie...

Więcej

Konkurs stroików świątecznych

Na początku grudnia został ogłoszony konkurs międzyklasowy na najładniejszy stroik świąteczny. Wzięły w nim udział prawie wszystkie klasy. Celem konkursu było zaangażowanie młodzieży w godne przeżywanie Adwentu, zaprezentowanie talentów i pomysłów, a także integracja i rozwijanie współpracy klasowej.
Jury nagrodziło następujące klasy:
I miejsce – klasa IIIA
II miejsce – klasa IIIB
III miejsce – klasa IC
22 grudnia ogłoszono wyniki i rozdano nagrody.
Własnoręcznie wykonane stroiki wraz z życzeniami świątecznymi zostaną wręczone osobom i instytucjom współpracującym z naszą szkołą.

Galeria zdjęć

Świąteczne muzykowanie licealistów

22 grudnia mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu świątecznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Inicjatywa godna pochwały, jako że każdy chętny mógł zaprezentować swój warsztat muzyczny, a młodzież entuzjastycznie podjęła tę myśl. Ku uciesze słuchających licealiści kolędowali na różnorodnych instrumentach muzycznych okraszając wszystko śpiewem. Za organizację tego wydarzenia i nadzór nad przygotowaniami dziękujemy pani Dorocie Brattig i panu Grzegorzowi Susowi.

Galeria zdjęć
Więcej zdjęć i filmy (facebook)

Mistrzynie Powiatu w Piłce Ręcznej

_1bez-tytuluW pięknym turnieju dziewczęta z LO w Grybowie wywalczyły pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej, w którym wystąpiło osiem szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Dziewczęta wygrały każdy rozegrany mecz i zdobyły awans na zawody rejonowe.
Po raz kolejny z podziwem bijemy brawa Kindze Janik, która została utytułowana Najlepszą Zawodniczką Turnieju. Gratulujemy!

Skład drużyny pod opieką trenerską p. Katarzyny Koszyk-Niepsuj:
Katarzyna Iwańska, Kinga Janik, Weronika Janik, Martyna Job, Katarzyna Kuk, Aneta Matusik, Klaudia Pancerz, Adrianna Radzik, Magdalena Znamirowska.

Galeria zdjęć tutaj
Strona mospn

Historia, konie, kiełbaska i kulig - zimowa przygoda humanistów

20161212_101424Jak uciec od jesiennej pogody w grudniu? Uczniowie naszego liceum wyjechali do nieodległego Gładyszowa na kulig, który odbył się w zimowej aurze gór Beskidu Niskiego. Klasa 3a oraz jeździecka grupa licealna pod okiem instruktora jazdy konnej dr. Pawła Zięby korzystała z zimy, poznając historię regionu przy pierwszowojennych cmentarzach wojskowych (nr 55 i 56) projektu Dušana Jurkoviča, w których leżą żołnierze polscy, węgierscy, austiaccy i rosyjscy. Kulig zakończył się pieczoną przy ognisku kiełbasą i oglądaniem wystawy rzędów końskich w gościnnym Ośrodku "Stara Cegielnia" w Gładyszowie.

"Akatyst" w wykonaniu młodzieży

W Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia) wierni parafii grybowskiej oraz przybyli goście wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu. Na chwałę Matki Bożej odśpiewaliśmy "Akatyst" - Hymn ku czci Bogarodzicy, który swym medytacyjno-modlitewnym brzmieniem pozostawił niezatarte wrażenie. Dodając do tego talent śpiewaczy wykonawców i oprawę wizualną stwierdzamy, że pragniemy więcej takich doświadczeń. Dziękujemy organizatorowi - Grzegorzowi Susowi i młodzieży: Martynie Grucy, Rafałowi Łosowskiemu, Pawłowi Pióro oraz uczniom Liceum w Grybowie: Katarzynie Grucy, Małgorzacie Radzik, Kamili Gryboś i Filipowi Kawie, których śpiew wspomagała p. Eliza Fyda.

Więcej zdjęć na facebooku

Zwycięzcy Konkursu Sienkiewiczowskiego wyłonieni!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA5 grudnia odbył się zapowiadany wcześniej konkurs wiedzy o życiu i "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Wzięło w nim udział 9 uczniów: Sara Kmak (1a), Beata Motyka (1a), która wykonała plastyczną kreację postaci pisarza, Joanna Pietruch (1c), Joanna Zagórska (2a), Kamila Drab (2c), Mariola Ogorzałek (3b), Grzegorz Chmura (3b), Adam Kowalski (3b) i Wojciech Gajkowski (3b).
Pierwsze miejsce zdobyła Mariola Ogorzałek uzyskując 43 na 47 punktów. Miejsce drugie wywalczył Grzesiek Chmura (40 pkt). Brawo! Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców.
Laureatom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy, a organizatorkom...

Więcej

Piłkarze Ręczni z "Grottgera" Mistrzami Powiatu

_bez-tytuluDnia 7 grudnia w hali sportowej w Łącku rozegrano turniej piłki ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego. Chłopcy z "Grottgera" zostali mistrzami tych rozgrywek i uzyskali awans na zawody rejonowe. Brawa dla nich oraz trenera p. Pawła Sadłonia.

Skład drużyny: Wiktor Biel, Marcin Grygiel, Bartłomiej Kubiak, Michał Matuła, Damian Matusik, Adrian Myśliwiec, Mateusz Nowak, Maciej Oleksiewicz, Adam Pękala, Jacek Pękala, Szymon Prusak, Grzegorz Ptaszkowski, Rafał Święs, Rafał Wiatr, Jakub Wiśniowski, Jakub Wojtarowicz.

Galeria zdjęć

Więcej zdjęć i raport tutaj

II miejsce dziewcząt w rejonowych zawodach tenisa stołowego

_15179118_10205906746426238_2914167003364920163_nReprezentantki Liceum - Kinga Janik, Weronika Janik i Karolina Urban - to prawdziwe perełki sportowe! W Drużynowych Zawodach Rejonowych w Tenisie Stołowym w Limanowej (26.11) wywalczyły II miejsce. Jak mówi p. trener Katarzyna Koszyk-Niepsuj "Rywalizacja była niezwykle zaciekła i emocjonująca, a zawody na bardzo wysokim poziomie. Nasze zawodniczki, które na co dzień trenują piłkę ręczną, nie odpuszczały rywalkom z innych szkół, które regularnie trenują tenisa w klubach." Dziękujemy i trzymamy za Was kciuki!

Galeria zdjęć

III miejsce w szachach

20161121_105127Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w szachach - zdobyliśmy drużynowo III miejsce. Gratulujemy utalentowanym szachistom!

Nasi zawodnicy pod opieką p. trener Katarzyny Koszyk-Niepsuj: Wioletta Gurbowicz, Lidia Górska, Wojtek Gajkowski, Dawid Kmak, Marcin Lichoń, Piotr Obrzut, Michał Prorok, Karol Rzemiński, Wiktor Soczek, Rafał Święs.

21 listopada br. w hali sportowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w szachach dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział prawie 150 młodych szachistów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. http://mos-nowosadeckie.pl/…/mistrzostwa-powiatu-nowosadec…/

Galeria zdjęć

I miejsce dziewcząt w tenisie stołowym w powiecie

20161118_130353Tenis stołowy też mamy w garści! Na powiatowych zawodach tenisa stołowego, które odbyły się 18.11 w Grybowie dziewczęta - Kinga Janik, Weronika Janik i Karolina Urban - zajęły I miejsce. Chłopcy - Dawid Kmak, Szymon Prusak i Rafał Wiatr - zajęli miejsce piąte. Gratulujemy uczniom i p. trener Katarzynie Koszyk-Niepsuj.

Galeria zdjęć

Konkurs w Roku Henryka Sienkiewicza

henryk_sienkiewiczKonkurs dotyczący życia Henryka Sienkiewicza oraz "Trylogii" odbędzie się 5 grudnia (poniedziałek) na trzeciej lekcji. Wszystkich sympatyków twórczości naszego wielkiego pisarza serdecznie zapraszamy!

Święto Szkoły 10 listopada 2016

_dsc01091aTradycji stało się zadość i ponownie uroczyście obchodziliśmy tę ważną dla nas rocznicę. W przeddzień Święta Niepodległości grono licealne udało się do Kina "Biała", aby godnie uczcić tradycje narodowe i szkolne. Wszakże 11 listopada jest dla nas także Dniem Patrona Szkoły - Artura Grottgera, który w ten dzień się urodził oraz jest związany z Grybowem. Tu malował i przebywał tu ze swoją narzeczoną, a jego osoba poprzez dzieła patriotyczne dodaje naszemu świętu charakter patriotyczny.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przybyli goście: p. Stanisław Kogut - Senator RP, p. Paweł Fyda - Burmistrz Miasta...

Więcej

50-lecie nadania Liceum imienia Artura Grottgera

dsc09624W bieżącym roku Liceum obchodzi 50-lecie nadania szkole imienia Artura Grottgera. Podczas obchodów Święta Szkoły, a zarazem Dnia Patrona 10 listopada mieliśmy okazję poznać bliżej osobę wybitnego malarza, którego losy były związane z Grybowem. Codziennie mamy zaszczyt przechodzić pod kamienną tablicą z wizerunkiem Grottgera ufundowaną z okazji 90-lecia szkoły. Z pewnością obcując na co dzień z dziełami z cyklów malarskich widniejącymi na korytarzach LO niejeden uczeń jest dumny z takiego Patrona!
Dziękujemy portalowi "Sądeczanin" za ciekawą relację pt. "Grybowskie Liceum świętowało pół wieku z wybitnym patronem"

Płyniemy dla Ojczyzny

_15110522_729908870506610_6069227789485133394_oW środę 9 listopada grupa zapalonych pływaków pod opieką ks. Piotra Cichonia udała się na basen w Gorlicach, aby w oryginalny sposób oddać cześć Polsce z okazji Święta Niepodległości. Pływacy przepłynęli długość basenu łącznie 123 razy w geście symbolizującym lata walki Polaków o przetrwanie naszej Ojczyzny w czasach zaborów.
Uczestnicy wydarzenia:
Ks. Piotr Cichoń, Katarzyna Gruca, Iwona Zagórska, Angelika Król, Jacek Pękala, Konrad Matuła, Szymon Prusak, Michał Gołyźniak.

Galeria zdjęć

Rajd na Turbacz

14801247_1088489357932035_1329195318_n"W poniedziałek 17.10.2016 0 7:45 spośród grona uczniowskiego zebrało się 23 śmiałków - miłośników pieszych wędrówek górskich oraz trzyosobowa grupka opiekunów, aby zdobyć koronę Gorców.

Już o 9:15 byliśmy na żółtym szlaku prowadzącym z Rzek k. Lubomierza do celu naszego rajdu. Dzięki łaskawości Matki Natury aura nam sprzyjała i całą trasę pokonaliśmy w malowniczych sceneriach jesieni, niemal bez kropli deszczu. Przemaszerowaliśmy przez Jaworzynkę, Gorc Troszacki, Kudłoń, Pustak oraz Czoło Turbacza robiąc setki zdjęć, po czym zameldowaliśmy się w schronisku na samym Turbaczu (1310 m n.p.m.). Pierwsza godzina wędrówki dała nam jasno...

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

_dscf7319Dzień Edukacji Narodowej w Liceum obfitował w wiele wrażeń. Podczas uroczystej akademii dyrektor dr Tomasz Walicki skierował do społeczności szkolnej uniwersalne słowa, które oddały ducha pracy nauczycielskiej i tchnęły w uczniów wiarę w sens pozyskiwania wiedzy. Dyrektor wręczył nauczycielom i pracownikom nagrody za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą lub administracyjną.
Samorząd Uczniowski poprzez usta konferansjerów (Jakuba Wiśniowskiego i Jacka Pękali) przekazał serdeczne życzenia społeczności szkolnej. Artystyczną kulminacją okazał się występ przygotowany przez SU pod opieką dr Pawła Zięby, który poprzez świetną grę aktorską i akcent humorystyczny przysporzył nam świetnego humoru i kolejnych miłych...

Więcej

Mistrzynie Powiatu Halowej Piłki Nożnej

_bez-tytul3u10 października w hali sportowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Nasze dziewczęta spisały się na złoty medal! Wygrały każdy z rozegranych meczów i wywalczyły 1 miejsce!
Nasze zawodniczki to: Kamila Czyżycka, Katarzyna Iwańska, Kinga Janik, Weronika Janik, Sabina Korzeń, Gabriela Krok, Aneta Matusik, Karolina Niepsuj, Klaudia Pancerz, Alicja Witek.
Gratulujemy dziewczętom i opiekunce p. Dorocie Brattig:)

Galeria zdjęć

Klasa 2A odkrywa Podkarpacie

_dsc00701fW dniach 22-23 września klasa 2A wraz z opiekunem odkrywała atrakcje turystyczne Podkarpacia. Uczniowie zwiedzili przepiękny renesansowy zamek w Krasiczynie oraz podziwiali zabytki starówki w Przemyślu. Mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Wojakiem Szwejkiem i figurami polskiego ułana i węgierskiego huzara przed Bramą Rycerską.
„Poznaliśmy tajemnice arboretum w Bolestraszycach, gdzie znajdują się tysiące gatunków roślin z całego świata. Nie zabrakło też akcentu historycznego – Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Łańcucie. Myślę, że wszyscy przywieźli ze sobą piękne wspomnienia” - komentuje organizator...

Więcej

Chór integracyjnie

_p9164483Po wytężonej nauce umiemy się dobrze bawić! W piątek młodzież z naszego chóru brała udział w zajęciach integracyjnych w "LaserShot" w Nowym Sączu. Sprawdziliśmy się w zmaganiach sportowych, a teraz żadne wyzwania muzyczne nas już nie złamią. Strzelanki laserowe gorąco polecamy - wyśmienita zabawa! Mistrzem LaserShotu został Tadeusz Liszka (3C), który zdobył największą ilość punktów. https://www.facebook.com/lasershotns/?fref=nf&pnref=story

Galeria zdjęć

Z Dnia Sportu

_14233457_1168789489858201_643720089_oMiedzy wydarzeniami bieżącymi wspominamy jeszcze czerwcowy Dzień Sportu. Odbył się wtedy turniej piłki nożnej międzyuczniowski oraz uczniowie kontra nauczyciele. Kto wygrał... nie pamiętamy. Rozegrano też turniej piłki plażowej. Dziękujemy wszystkim za udział!

Galeria zdjęć

KLASY III - SZKOLENIE MATURALNE

130950-informacje1Szkolenie Maturalne!!!

Terminy spotkań w poszczególnych klasach maturalnych, w celu omówienia matury 2017. 1. III a - 14.09.2016 (środa) godz. 13:15 na godzinie wychowawczej

 2. III b - 12.09.2016 (poniedziałek) godz.13:15 na WDŻ

 3. III c - 13.09.2016 ( wtorek) godz. 14:05 – po lekcjach

 4. III d - 14.09.2016 (środa) godz. 14:05 na lekcji religii

Zebranie z Rodzicami

c3b6fe199b59e0a9de0aa5a10ef442fce8aba4Zapraszamy Rodziców na spotkanie z Dyrektorem i wychowawcami klas

Zebranie z Rodzicami uczniów klas pierwszych - 12.09.2016 (poniedziałek) o godz. 15:30 (Zebranie rozpocznie się spotkaniem z Dyrektorem w holu II piętra)

Zebranie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich - 15.09.2016 (czwartek) o godz.15:30 (Rodzice uczniów klas II rozpoczynają od zebrania z Dyrektorem w holu II piętra)
O godz. 16:00 (sala nr 5) Rodziców uczniów klas maturalnych zapraszamy na spotkanie, na którym zostaną omówione sprawy matury 2017.

Nowy Rok Szkolny rozpoczęty!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZnów wyruszamy w nowy Rok Szkolny! Podczas gdy zażywamy ostatnich chwil wakacji i pakujemy książki do plecaków, szkoła przygotowuje się do nowych zajęć. Na uroczystości Rozpoczęcia Roku gościliśmy zacnych przedstawicieli władz: Burmistrza Grybowa p. Pawła Fydę, Senatora RP Stanisława Koguta, Wicestarostę Antoniego Koszyka oraz Radnego Powiatu Nowosądeckiego Antoniego Porębę.

Dyrektor Liceum dr Tomasz Walicki, który z dniem dzisiejszym objął nowe stanowisko, zwrócił uwagę na świetne tradycje i bardzo wysoką opinię o szkole w powiecie. Przypomnijmy, że w tym roku 95% naszych absolwentów zdało maturę, co utrzymuje nas na pierwszym miejscu wśród...

Więcej

Kiermasz podręczników używanych

13876369_1215317055185735_2314563752516400546_nKIERMASZ PODRĘCZNIKÓW W LICEUM RUSZA WE WTOREK O 15:00. ORGANIZATOREM JEST SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

Spotkanie klas pierwszych z wychowawcami

http--dpr.pomorskie.eu-res-dpr-zdjecia-zdjecia_do_aktulanosci-spotkanie_informacyjneWe wtorek 30 sierpnia o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie klas pierwszych z Dyrektorem i wychowawcami poszczególnych klas. Zapraszamy serdecznie!

Nowy budynek Liceum

_P6293746Prace budowlane nad nowym gmachem Liceum idą pełną parą! Obecny budynek przy ul. Kościuszki jest remontowany, a obok mają być dobudowane nowe skrzydła z nowoczesnymi salami. Będziemy też mogli cieszyć się pełnowymiarową salą gimnastyczną, której nam tak brakowało ze względu na dużą aktywność sportową. Jak zapowiedział P. Wicestarosta Antoni Koszyk podczas Zakończenia Roku Szkolnego budynek ma być gotowy już w 2018 roku. Zapraszamy nowych uczniów, bo oprócz dotychczasowego wysokiego poziomu nauczania Liceum zaoferuje Wam w pełni komfortowe warunki nauki!

Galeria zdjęć

Zakończenie Roku Szkolnego

13528557_1187000931350681_7043364030273170038_oZakończyliśmy rok szkolny 2015/2016! Teraz pora na zasłużony odpoczynek. Piątek rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą z udziałem pocztu sztandarowego i Chórem "Ostinato". Podczas akademii podziwialiśmy tych, którzy wypracowali najwyższe wyniki. W tym roku zanotowaliśmy bardzo wysoką średnią Marioli Ogorzałek (5,77) Gratulacje! Brawa także dla 1C i 2C!
Podczas uroczystości wysłuchaliśmy przemów Dyrektora Liceum oraz Wicestarosty Antoniego Koszyka, który potwierdził działania w sprawie nowego budynku Liceum.

Z łzą w oku podziękowaliśmy Panu Dyrektorowi Kazimierzowi Solarzowi, który w tym roku kończy pracę zawodową. Uczniowie z Samorządu w pięknych słowach wyrazili myśli towarzyszące nam w tamtej...

Więcej

Wycieczka do Warszawy pod patronatem Politechniki Warszawskiej

_20160610_144408W dniach 9-14 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy w ramach patronatu Politechniki Warszawskiej na naszym Liceum. Wzięli w niej udział uczniowie z klas Ib oraz IIb wraz z opiekunami: mgr Stanisławą Witek, mgr Elżbietą Orłowicz-Kmak oraz mgr Katarzyną Koszyk-Niepsuj. Wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości prof. Franciszka Kroka, Prorektora Politechniki Warszawskiej.
Relacjonuje Mariola Ogorzałek z kl. IIB: „Bez wątpienia wycieczka była wielkim przeżyciem dla każdego uczestnika. Nie była to pierwsza podróż licealistów do stolicy Polski, jednak obfitowała w mnóstwo interesujących akcentów. Jednym z ciekawszych punktów programu była wizyta w...

Więcej

Wyśpiewaliśmy III miejsce!

13433155_1161211823918732_2406737194168312259_oChór Liceum "OSTINATO" zajął trzecie miejsce na XV Powiatowym Konkursie Zespołów Wokalnych i Chórów w Starym Sączu, na którym corocznie zdobywamy czołowe miejsca. Nasi chórzyści pięknie wyśpiewali utwory pt. "Gwiazdo Morza Głębokiego" autorstwa o. Kusza oraz "Maranatha", czym z całą pewnością zasłużyli na miejsce pierwsze. Gratulujemy sukcesu i zapraszamy nowych członków do śpiewania!

https://www.facebook.com/Powiatowy-M%C5%82odzie%C5%BCowy-Dom-Kultury-w-Starym-S%C4%85czu-460701243969797/

Fotorelacja z Rekonstrukcji Historycznej z Liceum w tle

DSC_5810Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Kamili Czyżyckiej, (uczennicy kl. 1c) z "Rekonstrukcji Rozbicia Hitlerowskiego Więzienia i Uwolnienia Polskich Patriotów". Wydarzenie miało miejsce 4 czerwca na Rynku w Grybowie i mogliśmy je oglądać dzięki inicjatywie "Stowarzyszenia Miłośników Historii I Pułku Strzelców Podhalańskich" we współpracy z Grupami Rekonstrukcji Historycznych oraz Miejskim Domem Kultury w Grybowie. Podczas inscenizacji budynek Liceum pełnił funkcję hitlerowskiego więzienia, przed którym w dalszej części partyzanci dokonali egzekucji oprawców. Dziękujemy za barwną lekcję patriotyzmu i podziwiamy zaangażowanie w inicjatywy historyczne.

Galerię można obejrzeć tutaj

Rekonstrukcja

rekonstrukcjaZapraszamy do obejrzenia rekonstrukcji działań partyzanckich organizowanych przez grupy rekonstrukcyjne z Grybowa i Sądecczyzny w sobotę 4 czerwca od godz. 16.00 na grybowskim rynku. Do działań rekonstrukcyjnych wykorzystywany będzie również budynek Liceum Ogólnokształcącego, w którym w czasie okupacji niemieckiej było więzienie. Planowane jest odbicie partyzantów więzionych w piwnicach lokalu LO.
Dalszy ciąg rekonstrukcji w niedzielę 5 czerwca od godz. 11.00 w okolicach Kaplicy na Podchełmiu.

Rajd im. Jana Pawła II "Pilnujcie mi tych szlaków"

13239215_1164589446925163_5294472763447125959_n29 maja w Krynicy odbył się VII Powiatowy Rajd Szlakami Jana Pawła II pod hasłem "Pilnujcie mi tych szlaków". Nasza młodzież pod opieką ks. Piotra Cichonia zajęła tam I miejsce! Konkurs został rozegrany w trzech konkurencjach - sprawnościowej, wiedzy o szlakach oraz muzycznej.
Według relacji Marysi Chronowskiej i Iwony Świgut (2a) "atmosfera była bardzo miła i zostaliśmy ciepło przyjęci, a na koniec wszyscy uczestnicy rajdu zatańczyli Taniec Belgijski."
Gratulujemy i dziękujemy księdzu Piotrowi za kolejną udaną imprezę:)

Nasi Licealiści z nowymi kompetencjami

20160513_121836W dniach 09.05-15.05.2016 dziewięcioro uczniów z Liceum wzięło udział w europejskim projekcie pt. „New skills for better life“ w ramach programu „Erasmus plus“ w Austrii (Karyntia). Koordynatorem projektu był nauczyciel języka niemieckiego dr Tomasz Walicki, który zoorganizował pobyt dla uczniów w Austrii we współpracy z Bildungsberatung & Vermittlungsagentur in Österreich GmbH.
Łącznie w projekcie uczestniczyło 50 uczniów oraz 8 nauczycieli z 6 krajów – Polski, Austrii, Niemiec, Łotwy, Turcji i Litwy.
6-dniowy pobyt w Austrii składał się z dwóch części- pierwsza część pobytu polegała na odbyciu 3-dniowej praktyki w różnych zakładach pracy,...

Więcej

Zakończenie nauki klas trzecich

_DSCF7043W piątek 29 IV tegoroczni absolwenci Liceum pożegnali się ze szkołą w uroczysty sposób. Obchody tradycyjnie rozpoczęto Mszą Świętą, którą młodzież uświetniła śpiewem. W szkole nastąpiła okolicznościowa akademia z przemówieniem Dyrektora Liceum dr Kazimierza Solarza oraz występem artystycznym zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wyróżniono także wybitnych absolwentów, co nadało uroczystości nieco sentymentalny charakter. Podziękowaliśmy tym, którzy wyróżnili się wynikami w nauce, lecz także w obszarze informatycznym, sportowym i muzycznym. Wiemy jedno: gmach Liceum opuściła grupa wybitnej młodzieży, którą będziemy przez lata mile wspominać!
Obecnie trzymamy kciuki za naszych maturzystów, bo zmagania trwają....

Więcej

Piękne zwieńczenie nauki!

c2de3a23be_large28-29 kwietnia miały miejsce eliminacje wojewódzkie 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Jury złożone z profesorów PWST przyznało uczniowi (już absolwentowi) Liceum Grzegorzowi Susowi 1 miejsce ex aequo wraz z uczniem I LO w Olkuszu. Grzesiek zakwalifikował się tym samym do etapu centralnego połączonego z czterodniowymi warsztatami w Ostrołęce. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, zwycięstwo więc jest tym bardziej nobilitujące i cieszy całą społeczność. Gratulujemy Grześkowi i opiekunowi dr Pawłowi Ziębie.

Link do galerii zdjęć

Link do strony PWST

Magda w gronie zwycięzców

13055102_1000079886746504_4811977534186210447_oW środę 20 kwietnia zakończył się VI Międzyszkolny Konkurs
Lingwistyczny „DUET” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Magdalena Malinowska, uczennica klasy III d naszego Liceum zajęła III miejsce w kombinacji języków angielskiego i francuskiego. Jesteśmy dumni z jej sukcesu, jako że poprzeczka została postawiona wysoko, a wszyscy nasi uczniowie z Magdą na czele podeszli do konkursu bardzo ambitnie.
Przypomnijmy, że łącznie w trzech etapach wzięło udział ponad 600 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego oraz bocheńskiego.
Pozostałe uczestniczki uplasowały się także na wysokich miejscach – Wioleta Trojanowicz zajęła 9...

Więcej

Konkurs fizyczny "Eureka"

logofizykaWyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Eureka" już są!
Rezultat bardzo dobry osiągnął Grzegorz Chmura z kl. II B.
Wyróżnienia otrzymali:
Jan Schab (III B)
Mariola Ogorzałek (II B)
Wojciech Gajkowski (II B)
Grzegorz Sus (III B)
Adam Pękala (I B)
Jakub Święs (III B)
Gratulujemy świetnych wyników!

Nowy Samorząd Uczniowski

IMG_1982Żegnamy stare zasłużone władze Samorządu Uczniowskiego w składzie:
Grzegorz Sus
Marek Liszka
Jakub Mędoń
Konrad Matuła
Jakub Wiśniowski
Dziękujemy za pełną poświęcenia pracę i świeże pomysły!
Zarazem witamy nowy Samorząd Uczniowski wybrany w głosowaniu powszechnym. Jego skład to:
Jakub Wiśniowski - Przewodniczący SU
Agnieszka Motyka - Zastępca
Grzegorz Chmura - Skarbnik
Jacek Pękala - obsługa radiowęzła
Adam Pękala - obsługa radiowęzła
Życzymy owocnej pracy w podejmowanych przedsięwzięciach!

Drodzy Kandydaci

komunikatWażna informacja dla kandydatów z gimnazjów! W systemie rekrutacji elektronicznej znajdują się już poprawne dane oferty edukacyjnej naszego Liceum. Problemy techniczne były spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

Recytatorem być!

20160412_154157Pierwsze miejsce w etapie rejonowym 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zajął uczeń naszego Liceum, Grzegorz Sus, i awansował do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. W konkursie w Nowym Sączu udział wzięła także Łucja Lachowska, uczennica klasy 2c. Grzegorz otrzymał także dodatkowe wyróżnienie od publiczności, która w głosowaniu uznała jego wystąpienie również za najlepsze. Gratulujemy znalezienia się w tak prestiżowym gronie recytatorów i życzymy powodzenia na deskach teatru PWST w Krakowie.

Konkurs DUET

IMG_1981a30 marca 2016 roku w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się II etap konkursu językowego "Duet". Miło nam oznajmić, że do kolejnego etapu dostały się następujące uczennice:
Magdalena Malinowska z III D
Wioleta Trojanowicz z III D
Iwona Mól z III A
Anna Obrzut z III C

Łącznie w dwóch etapach wzięło udział ponad 600 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego oraz bocheńskiego. Gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w finale.

Link do konkursu DUET

Konkurs Recytatorski

k_recytatorskiW Krynicy odbyły się powiatowe eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Dwa pierwsze miejsca i awans do etapu rejonowego przypadły uczniom naszego Liceum:
I miejsce zajął Grzegorz Sus z kl. III D,
II miejsce - Łucja Lachowska z kl. II C.
Godnie reprezentowali naszą szkołę także Justyna Durlak (III C), Katarzyna Gruca (I C) oraz Agnieszka Motyka (I B).
Opiekunowie: mgr Małgorzata Kowal, mgr Anna Wojtas i dr Paweł Zięba.

Gratulujemy i czekamy na wyniki kolejnego etapu!

Turniej Wiedzy Pożarniczej

wiedza_pozarnicza15 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Niemal 60 młodych ludzi z całej gminy Grybów zmagało się z pytaniami konkursowymi. Miło nam oznajmić, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasze uczennice spisały się wzorowo:
I miejsce zdobyła Katarzyna Krok z kl. 1C
II miejsce Katarzyna Drąg z kl. III D

7 marca kolejny etap. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Historia Roja

hist_roja 10 marca młodzież wzięła udział w projekcji filmu pt. "Historia Roja" w kinie Sokół. Była to wspaniała lekcja z dziejów Polski. Głównym bohaterem jest Mieczysław Dziemieszkiewicz - żołnierz niezłomny. Film realistycznie ukazuje klimat tamtych czasów i oddaje sprawiedliwość zapomnianym obrońcom Boga, Honoru i Ojczyzny. Mówi o cenie, jaką się płaci za wierność sprawie.

Warto obejrzeć! Dziękujemy p. mgr Elżbiecie Orłowicz-Kmak za zorganizowanie tego wyjazdu.

Złoci szczypiorniści - tradycji stało się zadość

P10406811Jak co roku nasi uczniowie popisali się wysokimi umiejętnościami w piłce ręcznej. W tym roku wywalczyli mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Ręcznej szkół ponadgimnazjalnych w zawodach, które odbyły się 15 marca 2016 r. w hali sportowej Łącku. Tym samym otrzymali awans na zawody rejonowe.


Podczas trwania zawodów szczypiorniści z naszego LO grali bardzo dobrze co zaowocowało wynikami. Z 5 rozgrywanych meczów aż 4 zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny. Należy podkreślić iż mecze: półfinałowy i finałowy zakończyły się aż 4 bramkową przewagą na korzyść naszych zawodników. Nasz uczeń, Michał Matuła, został mianowany...

Więcej

Wiarygodna szkoła

wiarygodna2016mPo raz drugi z rzędu otrzymaliśmy certyfikat Wiarygodnej Szkoły - tym razem na rok 2016. Jest to niewątpliwie efektem bardzo dobrych wyników ubiegłorocznej matury oraz licznych sukcesów konkursowych i sportowych naszych uczniów, skutkiem których poszybowaliśmy w górę o kilka miejsc w rankingach. Liczymy na dalszy rozwój i zapraszamy do naszego grottgerowskiego Liceum.

Galeria

Srebrne piłkarki

reka_logoDziewczęta z naszego liceum zdobyły wicemistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Ręcznej szkół ponadgimnazjalnych w zawodach, które odbyły się 3 marca 2016 r. w hali sportowej Łącku.

Serdecznie gratulujemy piłkarkom ręcznym i ich opiekunowi p. Pawłowi Sadłoniowi.

Galeria fotografii

Nasi licealiści w finale ogólnopolskiej olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Do finałowego, III etapu tegorocznej edycji ogólnopolskiej olimpiady matematycznej "O Diamentowy Indeks AGH" zakwalifikowało się dwóch uczniów naszego liceum: Grzegorz Sus i Jan Schab.


W II etapie brało udział przeszło tysiąc uczestników z całej Polski. Wymagany 70-procentowy próg przekroczyła czwarta część startujących, przeszło dwukrotnie mniej niż w zeszłym roku. Osoby, które zdobędą minimum 70% punktów w etapie centralnym, otrzymają indeks na wybrane kierunki studiów w AGH.

Brązowi siatkarze

siatkowka_ch_logo17 lutego br. w hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego szkół średnich w siatkówce chłopców. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów.

Nasi licealiści zajęli znakomite III miejsce, w meczu o "brąz" zwyciężyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu 2 : 0.

Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami wręczanymi przez Izabelę Łabuś dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie.

Skład zespołu: Marcel Gruca, Kamil Grubowicz, Kacper Gurgul, Sebastian Job, Dawid Kmak, Paweł Kowalski, Marek Liszka, Patryk Martuszewski, Konrad Matuła, Maciej Matusik, Kacper Motyka, Mateusz Zięba.

Opiekun: p. Paweł Sadłoń

Serdecznie gratulujemy

Galeria fotografii

Ranking liceów

brazowa_szkola2016
W tegorocznym rankingu szkół ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY Grottger znalazł się na 44 miejscu wśród małopolskich liceów (o siedem oczek wyżej niż w zeszłym roku).
W całym powiecie oraz mieście Nowym Sączu ze szkół publicznych wyprzedzają nas tylko nowosądeckie I i II LO.
WARTO WIĘC INWESTOWAĆ Z NAMI W PRZYSZŁOŚĆ!
Ranking przedstawia 100 najlepszych szkół województwa, a kryteria oceny to jakość zdanej matury z przedmiotów obowiązkowych, matury z przedmiotów rozszerzonych (liczonej podwójnie) oraz sukcesy w olimpiadach.

Więcej...

III miejsce dziewcząt w siatkówce

siatka2016_logoNASZE SIATKARKI BRĄZOWYMI MEDALISTKAMI W MISTRZOSTWACH POWIATU NOWOSĄDECKIEGO

8 lutego w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt o mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego. W zawodach uczestniczyło 7 szkół. Nasze dziewczyny spisały się bardzo dobrze i zajęły trzecie miejsce. W eliminacjach pokonały ZSP Krynica i ZSP Stary Sącz. W półfinale po pasjonującym meczu musiały uznać wyższość dziewcząt z Muszyny. W meczu o trzecie miejsce ponownie pokonały ZSP Krynica.

Skład zespołu:
1. Czyżycka Kamila
2. Gruca Kinga
3. Gruca Monika
4. Iwańska Katarzyna
5. Jamro Beata
6. Krok Gabriela
7. Matuła Martyna
8. Obrzut Anna
9. Olbrycht Monika
10. Tokarz Karolina

Opiekun: mgr Tomasz Machaj

Galeria fotografii

Książka dr. W. Pasiuta

okladkaPW_1Książka Nie tylko pod Salaminą jest dopełnieniem dwóch poprzednich prac autora, które były poświęcone działaniom floty Aleksandra Wielkiego oraz greckim wojnom morskim w epoce hellenistycznej.

Tym razem cofamy sie do wcześniejszych okresów greckiej historii,  począwszy od legendarnej epoki heroicznej, poprzez Wieki Ciemne, Wielką Kolonizację, pełne chwały lata nawały perskiej, dramat wojny peloponeskiej, aż do czasu zmierzchu wolnej Hellady, kiedy od północy zaczął nadciągać cień Macedonii pod rządami Filipa II.

Opracowanie to powinno zainteresować nie tylko pasjonatów marynistyki, ale także wszystkich czytelników, którzy w materialnym i duchowym dorobku Hellady dostrzegają korzenie swojej cywilizacji.

Waldemar Pasiut  urodzony w 1962...

Więcej

Wiarygodna szkoła

ws2016Program Wiarygodna Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

DLA KOGO PROGRAM WIARYGODNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE?

Kategoria Wiarygodne Liceum jest Programem, który ma na celu wyróżnić najlepsze Licea w całej Polsce. Program ma charakter ogólnopolski, natomiast został opracowany z podziałem na poszczególne powiaty.

Program dedykowany jest szkołom, które przede wszystkim osiągają wysoki wskaźnik EWD...

Więcej

Wyjazd do Belgii

IMG_2759W dniach 7 – 12 grudnia 2015 r. roku brałam wraz z Magdą Rysiewicz udział  w wyjeździe do Brukseli. Wyjazd odbywał się z ramienia europosła Tomasza Poręby.

Swoją podróż rozpoczęłyśmy z dworca PKP w Tarnowie we wtorek wieczorem, skąd do naszego miejsca zakwaterowania (Avenue des Franciscains w Dzielnicy Europejskiej) dotarłyśmy dnia kolejnego po południu. . Na miejscu przywitali nas asystenci europosła – pani Danuta Tabor i pan Piotr Kordula – bardzo sympatyczni, pomocni, rewelacyjnie opiekowali się nami podczas całego pobytu.

Zwiedzanie Brukseli rozpoczęliśmy 9-tego grudnia, zobaczyliśmy m.in.: Królewskie Muzeum Wojska, Parlament...

Więcej

Szkolny chór

chor2015W Grottgerze też się śpiewa i to na wysokim poziomie! W niedzielę 13 grudnia śpiewacy z chóru Grottgera "Ostinato" śpiewali w Białej Niżnej - z ogromną przyjemnością słuchaliśmy jak młode piękne głosy naszych licealistów upiększyły liturgię pieśniami z dominikańskiego repertuaru adwentowego.

Chór spotyka się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki o 14 i dzięki konsekwentnej pracy wszystkich uczestników można powiedzieć, że najstarsi jego członkowie to już naprawdę wytrawni śpiewacy. Trzymamy kciuki za dalszą pracę!


 

LO w Grybowie świętuje…

swieto2015_logo96 lat temu w Grybowie powołano do życia gimnazjum – pierwszą szkołę średnią ogólnokształcącą w tym mieście.  W 1949 roku gimnazjum to przemianowano na liceum ogólnokształcące, a od  1971 roku liceum otrzymało imię Artura Grottgera. Od tego czasu corocznie 11 listopada szkoła świętuje rocznicę urodzin  Patrona, która dziwnym trafem pokrywa się z datą  narodzin II Rzeczpospolitej.

W tym roku Święto Szkoły, w tym zasłużonym dla całego regionu sądeckiego Liceum, obchodzono 10 listopada, według sprawdzonego od wielu lat scenariusza.  Odbyły się zatem wpierw lekcje wychowawcze o tematyce patriotycznej, bądź  związane z Patronem...

Więcej

Nowa siedziba szkoły

bud1Podczas Święta Szkoły, które odbyło się 10 listopada 2015 roku padły ze strony władz powiatowych zapewnienie o silnej woli przeprowadzenia inwestycji zdecydowanie poprawiającej warunki lokalowe Liceum, które od lat może poszczycić się najlepszymi wynikami nauczania nie tylko w powiecie nowosądeckim, ale znajduje się też w czołówce najlepszych liceów całego regionu nowosądeckiego.

Zaplanowano adaptację istniejącego budynku przy ul. Kościuszki - remont kapitalny, dostosowanie pomieszczeń do potrzeb szkoły oraz dobudowanie hali sportowej.


Galeria fotografii

Dzień Edukacji Narodowej

dzien_nauczycDzień Edukacji Narodowej w Grottgerze obfitował w wiele uroczystych chwil, przemyśleń filozoficznych oraz popisy aktorskie w wykonaniu wybitnych performerów z klasy 3B - naszej Krynicy Twórczości - dziękujemy Samorządowi i klasie 3B za wspaniałe wspomnienia :)