Click to listen highlighted text!
Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie
 
Rajd Szkolny pod wyzwaniem świetnej planszówki

Rajd Szkolny pod wyzwaniem świetnej planszówki

19-20.11.24 wybrana grupa wędrowców przemierzyła Gorce wszerz, ze wschodu na zachód. Na szlak weszliśmy pod okiem przewodnika beskidzkiego PTTK w Szczawie. Pierwszym wyzwaniem był Gorc 1228 m n.p.m. Szczyt ten określa się mianem bramy w Gorce, jego atutem jest wieża widokowa oferująca widoki na Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Pieniny, Tatry i całokształt Gorców.

Mimo porannego zachmurzenia, pogoda zrobiła nam nie lada prezent i już przed samym Gorcem pokazało się słońce a mgły podniosły, ukazując panoramę Tatr.
Na 20-to kilometrowej trasie mijaliśmy Średniak, Przysłop, Jaworzynę Kamienicką oraz liczne polany i hale Gorczańskiego Parku Narodowego. Cała trasa była pokryta śniegiem, zatem rajd śmiało mianować można zimowym.

Około godziny 15.00 dotarliśmy do Schroniska PTTK im. Władysława Orkana na Turbaczu, zameldowaliśmy się, zrzuciliśmy plecaki i wyszli na szczyt Turbacza -1310 m n.p.m. Po powrocie do schroniska był czas na organizację wieczoru gier planszowych, przez co promowaliśmy integrację w realnym świecie, a nie tym on-line.
Na przemian z planszówkami, śpiewaliśmy w akompaniamencie gitary.

Po spokojnej nocy Gorce pokazały nam swoje prawdziwie zimowe oblicze. Nadciągnęły ciemne, śnieżne chmury, zerwał się porywisty wiatr, a temperatura spadła do -5 stopni.

Powtórnie weszliśmy na szczyt Turbacza, aby kontynuować naszą wędrówkę przez Obidowiec na Stare Wierchy gdzie odwiedziliśmy kolejne schronisko PTTK. Trasę skończyliśmy w miejscowości Obidowa.

Przez dwa dni mlodzież naszego liceum pokazała się z bardzo dobrej strony, humory dopisywały, a mimo zmęczenia – tak trasą jak i wymagającymi warunkami – nikt się nie uskarżał. Po raz kolejny LO Grybów dowiodło, że nastolatki potrafią być ambitne i interesują się nie tylko internetowymi rozrywkami. Brawo Młodzi Wędrowcy!

Rajd został zorganizowany przez pana mgr. Kamila Pazgana, a drugim opiekunem był pan dr Paweł Zięba.

Skip to content Click to listen highlighted text!