Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.4. Małopolska Chmura Edukacyjna.
Beneficjent projektu: | Powiat Nowosądecki |
Realizator projektu: | Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu |
Biuro projektu: | w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, przy ul. Tadeusza Kościuszki 3, 33-300 Nowy Sącz i w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, przy ul. Jagiellońskiej 33, 33-300 Nowy Sącz |
Okres realizacji projektu: | od 01.09.2022 roku do 30.06.2023 roku |
Wartość projektu: | 82 192,50 zł, w tym: |
|
Cel projektu:
Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy u 150 uczniów i uczennic techników i liceów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki poprzez udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych realizowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych.
W ramach projektu realizowane są zajęcia on-line z następujących przedmiotów:
- język angielski – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
- informatyka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie
- matematyka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej
- geografia – Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach
- podstawy przedsiębiorczości – Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobligowane są do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz złożenia kompletnie wypełnionych załączników do Regulaminu.
Dokumenty rekrutacyjne: |
---|
Regulamin Rekrutacji i uczestnictwa w projekcie |
Załącznik nr 1 Formularz zgłoszenia |
ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!
Program Edukacyjna Sieć Antysmogowa jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.
Projekt ESA to różnorodne działania edukacyjne podejmowane w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Naszą misją jest edukowanie nauczycieli, uczniów i ich rodziców w zakresie problematyki zanieczyszczenia powietrza. Uczestnikom naszego programu przekazujemy informacje o tym, czym jest smog, jak wpływa on na nasze życie i zdrowie, wiedza ta jest następnie punktem wyjścia do podjęcia aktywnej walki z tym niekorzystnym zjawiskiem.
Placówki biorące udział w projekcie ESA są wyposażone w czujniki służące do oznaczania jakości powietrza. Dane zbierane przez mierniki są udostępniane przez internet oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności.
Nowoczesne narzędzia cyfrowe to integralna część projektu ESA. Prowadząc cyfrową edukację ekologiczną wykorzystujemy kursy i e-lekcje dostępne na platformie e-learningowej eduESA oraz treści zamieszczane na stronie internetowej ESA. Dzięki nim pomagamy szkołom w rozwijaniu i doskonaleniu kompetencji cyfrowych uczniów!
Podjęte działania (takie jak stała obecność informacji o poziomie zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi w przestrzeni miejscowości, w której znajduje się szkoła uczestnicząca w projekcie ESA, spotkania z rodzicami, prezentacje i prelekcje na wywiadówkach szkolnych, zadania domowe na temat smogu wspólnie rozwiązywane przez rodziców i dzieci) sprawiają, że świadomość zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza staje się istotnym elementem aktywizacji społeczności i nierzadko inicjuje działania władz lokalnych na rzecz ochrony środowiska.
Akcja „ESA dla OSE” – 1200 czujników smogu
W ramach projektu „ESA dla OSE” realizowanego przez NASK Państwowy Instytut Badawczy i KPRM, 1200 szkół z całej Polski otrzyma bezpłatne urządzenia pomiarowe do monitorowania jakości powietrza oraz będzie aktywnie uczestniczyć w projekcie ESA. Na nauczycieli czekają szkolenia, a uczniowie w ramach cyfrowej edukacji ekologicznej otrzymają dostęp do e-lekcji na platformie eduESA.
Więcej o programie: https://esa.nask.pl
Strona projektu – platforma e-learningowa: https://eduesa.nask.pl
MONITOROWANIE JAKOŚĆ POWIETRZA
Odczyt z miernika umieszczonego na budynku naszej szkoły: https://esa.nask.pl/szkola/id/1831
Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie otrzymało akredytację z programu Erasmus +. Akredytacja Erasmusa została nam przyznana do 2027 r.
W ramach powyższego projektu co roku 40. uczniów z naszej szkoły będzie mogło doskonalić język obcy i poznawać inną kulturę podczas wyjazdów do szkół partnerskich za granicą.