Click to listen highlighted text!

Wyjazd do Belgii

W dniach 7 – 12 grudnia 2015 r. roku brałam wraz z Magdą Rysiewicz udział  w wyjeździe do Brukseli. Wyjazd odbywał się z ramienia europosła Tomasza Poręby.

Swoją podróż rozpoczęłyśmy z dworca PKP w Tarnowie we wtorek wieczorem, skąd do naszego miejsca zakwaterowania (Avenue des Franciscains w Dzielnicy Europejskiej) dotarłyśmy dnia kolejnego po południu. . Na miejscu przywitali nas asystenci europosła – pani Danuta Tabor i pan Piotr Kordula – bardzo sympatyczni, pomocni, rewelacyjnie opiekowali się nami podczas całego pobytu.

Zwiedzanie Brukseli rozpoczęliśmy 9-tego grudnia, zobaczyliśmy m.in.: Królewskie Muzeum Wojska, Parlament Europejski, Grand Place, Katedrę Św. Michała i Św. Goduli. Przed zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego odbyliśmy spotkanie z europosłem Tomaszem Porębą, który rzetelnie przedstawił nam, o co będzie zabiegał dla Polski i odbyliśmy krótką debatę, w której rozmawiano na tematy: jak zatrzymać młodych ludzi w kraju, jakie zmiany przyniesie nowa władza w Polsce.

Dnia kolejnego – 10-grudnia (dzień wyjazdu do Polski) wstąpiliśmy jeszcze do Atomium oraz na dłużej zatrzymaliśmy się w Antwerpii, którego architektura wręcz zapiera człowiekowi dech w piersiach. Podziwialiśmy tam m.in.: zamek, Rynek oraz katedrę. Potem po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

Ten wyjazd na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mi dane powrócić do Belgii. Jestem również bardzo wdzięczna za to, że dzięki tej podróży poszerzyłam własne horyzonty i zawarłam nowe, wartościowe znajomości.

Katarzyna Durlak

Galeria fotografii

Skip to content Click to listen highlighted text!