Click to listen highlighted text!

Nasi Licealiści z nowymi kompetencjami

20160513_121836W dniach 09.05-15.05.2016 dziewięcioro uczniów z Liceum wzięło udział w europejskim projekcie pt. „New skills for better life“ w ramach programu „Erasmus plus“ w Austrii (Karyntia). Koordynatorem projektu był nauczyciel języka niemieckiego dr Tomasz Walicki, który zoorganizował pobyt dla uczniów w Austrii we współpracy z Bildungsberatung & Vermittlungsagentur in Österreich GmbH.
Łącznie w projekcie uczestniczyło 50 uczniów oraz 8 nauczycieli z 6 krajów – Polski, Austrii, Niemiec, Łotwy, Turcji i Litwy.

6-dniowy pobyt w Austrii składał się z dwóch części- pierwsza część pobytu polegała na odbyciu 3-dniowej praktyki w różnych zakładach pracy, w których uczniowie mogli zaznajomić się z warunkami oraz specyfiką panującą w przedsiębiorstwach austriackich. Ostatnie dwa dni pobytu w Austrii były czasem kulturoznawczym, w czasie którym młodzież zwiedziła rozwinięty turystyczno i gospodarczo region (Bundesland) Karyntia (Kärnten). Uczniowie oprócz Klagenfurt- stolicy Karyntii- zwiedzili także pierwszą stolice tego regionu St. Veit a także Villach i Reifnitz. W ostatnim dniu pobytu w Austrii zwiedziliśmy Wiedeń z głównymi jego zabytkami m.in.: Stephansdom (Katedra Św. Szczepana), Hofburg, Belweder, Parlament. W trakcie realizacji projektu „New skills for better life“ nasi uczniowie mieli możliwość wymiany doświadczeń i poglądów z rówieśnikami z pozostałych pięciu krajów a także mieli okazję do zawarcia nowych znajomości. Ogromnie cieszy fakt, iż uczniowie przez cały okres pobytu w Austrii musieli – w praktyce – posługiwać się językiem angielskim i niemieckim.

Link do galerii

Skip to content Click to listen highlighted text!