Click to listen highlighted text!
Wycieczka do Warszawy pod patronatem Politechniki Warszawskiej

Wycieczka do Warszawy pod patronatem Politechniki Warszawskiej

_20160610_144408W dniach 9-14 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy w ramach patronatu Politechniki Warszawskiej na naszym Liceum. Wzięli w niej udział uczniowie z klas Ib oraz IIb wraz z opiekunami: mgr Stanisławą Witek, mgr Elżbietą Orłowicz-Kmak oraz mgr Katarzyną Koszyk-Niepsuj. Wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości prof. Franciszka Kroka, Prorektora Politechniki Warszawskiej.
Relacjonuje Mariola Ogorzałek z kl. IIB: „Bez wątpienia wycieczka była wielkim przeżyciem dla każdego uczestnika. Nie była to pierwsza podróż licealistów do stolicy Polski, jednak obfitowała w mnóstwo interesujących akcentów. Jednym z ciekawszych punktów programu była wizyta w gmachu Politechniki, gdzie młodzież mogła dowiedzieć się więcej na temat historii powstania najlepszej wyższej uczelni technicznej w Polsce. Natomiast w budynku Wydziału Fizyki uczniowie mieli okazję wziąć udział w interesujących zajęciach przygotowanych przez profesorów uczelni. Wykład dotyczący światłowodów uświadomił uczestnikom jak wielkie znaczenia mają nauki ścisłe w kształtowaniu przyszłości. Przyczynił się on również do poszerzenia wiadomości na temat tej fascynującej dziedziny wiedzy, jaką jest fizyka. Na zakończenie młodzież udała się do Teatru “Syrena” na obfitujący w emocje musical pt. “Halo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”.

W ciągu dwóch dni licealiści zwiedzili najważniejsze obiekty Warszawy. Spacer po stolicy był okazją do ujrzenia piękna Starego Miasta, w którym znajduje się pomnik Syrenki. Wizyta w barokowo-klasycystycznym Zamku Królewskim stała sie okazją do wzbogacenia wiedzy na temat jego powojennej historii dzięki aranżacji wystawy pt. “Historia i odbudowa zamku Królewskiego w Warszawie”.
Nie mogło zabraknąć odwiedzin na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie młodzież była świadkiem zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza- mogiły upamiętniającej bezimiennych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki czy Ogrody Saskie to kolejne charakterystyczne punkty Warszawy, które mogliśmy zwiedzić. Wędrówka uliczkami Łazienek Królewskich czy Parku Wilanowskiego dała możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą i historią tych bogatych zespołów pałacowo-ogrodowych. Udaliśmy się również na Cmentarz Powązkowski, gdzie zostali pochowani zasłużeni dla Polski żołnierze, ale także wielkie osoby ze świata sportu czy polityki. Była to chwila refleksji i zadumy dla każdego uczestnika.

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie okazała się trafnym pomysłem na poszerzenie wiedzy z zakresu historii sztuki i podziwianie dzieł sztuki najwybitniejszych polskich i zagranicznych artystów malarstwa historycznego. Natomiast wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowała prawdziwą lekcję historii oraz możliwość przeżycia na nowo i w indywidualny sposób wydarzeń z 1944r. Podczas podróży nie zabrakło czasu na rozrywkę dzięki wizycie w Klubie “Stodoła”, gdzie mogliśmy przetestować umiejętności wokalne i taneczne. Wycieczka do Warszawy spełniła nie tylko rolę poznawczą, ale także kulturalną.

Link do galerii zdjęć

Skip to content Click to listen highlighted text!