Click to listen highlighted text!

Święto Szkoły 10 listopada 2016

_dsc01091aTradycji stało się zadość i ponownie uroczyście obchodziliśmy tę ważną dla nas rocznicę. W przeddzień Święta Niepodległości grono licealne udało się do Kina „Biała”, aby godnie uczcić tradycje narodowe i szkolne. Wszakże 11 listopada jest dla nas także Dniem Patrona Szkoły – Artura Grottgera, który w ten dzień się urodził oraz jest związany z Grybowem. Tu malował i przebywał tu ze swoją narzeczoną, a jego osoba poprzez dzieła patriotyczne dodaje naszemu świętu charakter patriotyczny.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przybyli goście: p. Stanisław Kogut – Senator RP, p. Paweł Fyda – Burmistrz Miasta Grybowa, p. Artur Rola – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Powiatu Nowosądeckiego i p. Antoni Koszyk – Wicestarosta Nowosądecki, który zapewnił nas, że prace nad nowym budynkiem szkoły trwają. W swoim przemówieniu Dyrektor Tomasz Walicki wezwał do pielęgnowania pamięci o bohaterach narodowych. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy także słów Państwa Marii i Kazimierza Solarzów, którzy ciekawie opowiadali o przeszłości związanej ze Szkołą i Patronem.
Na koniec mieliśmy zaszczyt obejrzeć piękny występ artystyczny przedstawiający sceny z życia Artura Grottgera – jego rodowód, miłość i śmierć. Po raz kolejny przekonaliśmy się o talentach aktorskich naszej młodzieży, która pod opieką p. Małgorzaty Kowal i p. Elizy Fydy wzruszyła nas do łez. Wypada nam wspomnieć tych uczniów, którzy zaangażowali widzów w życiorys Patrona: Grzegorz Chmura, Wioletta Gurbowicz, Gabriela Filip, Adrian Myśliwiec, Alicja Witek, Mateusz Nowak, Ewa Matuła, Klaudia Baran i Karol Rzemiński. Serdecznie dziękujemy!

Galeria zdjęć

Skip to content Click to listen highlighted text!