Click to listen highlighted text!
Basia zdobywa II miejsce w Konkursie Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

Basia zdobywa II miejsce w Konkursie Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

30. maja 2018 roku odbył się finał czternastej edycji Konkursu wiedzy o międzynarodowym prawie humanitarnym konfliktów zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Małopolski. Uczennica liceum Barbara Sawicka zdobyła w nim II miejsce. Opiekunem grupy młodzieży był pan Wiesław Radzik.
Przebieg konkursu był interesujący. Do etapu finałowego zakwalifikowali się uczniowie z 11 szkół małopolskich. Zmagania rozpoczęły się zajęciami „Za Naszą Wolność i Waszą – odkryj historię WP” w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Pan Mirosław Brach przeprowadził wykład i oprowadził uczestników po ekspozycji muzeum. Zajęcia przybliżyły działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku. Stanowiły połączenie aktywnego zwiedzania, warsztatów i gry terenowej. W jej trakcie uczestnicy pracując w grupach wcielili się w żołnierzy wywiadu, a ich zadaniem było m.in. wypełnienie tajnego raportu i odnalezienie ukrytego szyfru.
Następnie, grupa wraz z koordynatorem konkursu, Panią Katarzyną Sadowską udała się do siedziby Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie rozpoczął się właściwy finał konkursu w formie sprawdzenia wiedzy. http://pck.malopolska.pl/final-konkursu-im-prof-pankowicza/

Zdjęcia na fb

Skip to content Click to listen highlighted text!