Click to listen highlighted text!

Otwarcie nowego budynku szkoły już za nami

Wtorek, 4 września z pewnością głęboko zapadnie w pamięci społeczności grybowskiej. Nieczęsto zdarza się, aby tak wiele wybitnych postaci uczestniczyło w uroczystości grybowskiego liceum. Nie tylko otwarcie nowej siedziby już za nami, ale obecnie korzystamy już z dobrodziejstw nowej szkoły. Wróćmy jednak do tamtych podniosłych chwil.
Aby godnie uczcić ten dzień, uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Leszka Leszkiewicza. W słowie skierowanym do zebranych podkreślił, jak ważna jest ich sumienna praca wszystkich członków społeczności. Stwierdził on także, że „Nasza Ojczyzna w stulecie odzyskania niepodległości zasługuje na to, aby edukacja była mocno akcentowana i wspierana.” – mówił biskup.
Na czele zacnych gości znalazła się Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która zwróciła się do zgromadzonych słowami: „W wielu rejonach kraju szkoły są zamykane, ale na Sądecczyźnie są budowane. Jesteście przykładem dla całego kraju.”
Po przecięciu wstęgi przez minister Annę Zalewską oraz poświęceniu budynku przez bp. Leszka Leszkiewicza nastąpiło uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Z pewnością było to dla nich wyjątkowe wydarzenie, jako że pasowania dokonała sama Pani Minister. Następnie gospodarz spotkania Starosta Nowosądecki Marek Pławiak przekazał dyrektorowi LO dr. Tomaszowi Walickiemu pieczę nad nowym budynkiem, wyrażając nadzieję na utrzymanie dotychczasowego wysokiego poziomu nauczania.
Wśród przybyłych gości znaleźli się także: Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, Wicestarosta Nowosądecki Antoni Koszyk, Radny Powiatowy Antoni Poręba, Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Paruch, Posłowie na Sejm: Barbara Bartuś, Wiesław Janczyk i Józef Leśniak, Ksiądz Prałat Ryszard Sorota, Wójt Gminy Grybów Piotr Krok i Burmistrz Grybowa Paweł Fyda.
W programie artystycznym usłyszeliśmy Młodzieżową Orkiestrę z Krużlowej, która w godnie uświetniła uroczystość. Jako druga z kolei wystąpiła nasza absolwentka Wioleta Sędzik z towarzyszeniem pianina swego brata Andrzeja, z gracją wykonując pieśni S. Moniuszki, I. Paderewskiego i F. Chopina.
Warto też wspomnieć, że szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 15 tyś. złotych przyznaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz piłki od Zarządu Powiatu.
Wydawało się, że wystąpieniom gości i podziękowaniom w tych wzruszających chwilach końca nie będzie widać, jednak goście znaleźli też chwilę na zwiedzanie szkoły oraz poczęstunek. Na koniec chętni dokonali cennych spisów do księgi pamiątkowej. Można śmiało stwierdzić, że dzień zakończył się sukcesem, a my, społeczność szkolna podszeptujemy jeszcze, że choć siedziba nowa, to duch dawnego liceum pozostanie ten sam, a nowe wyzwania przyjmiemy z odwagą.

Za zdjęcia dziękujemy Emilianowi Kowalowi i Piotrowi Jachowiczowi

Zdjęcia na fb 1.
Zdjęcia na fb 2

Sadeczanin.info

rdn.pl

kuratorium.krakow.pl

malopolskaonline.pl

www.starostwo.nowy-sacz.pl

Skip to content Click to listen highlighted text!