Click to listen highlighted text!

Obchody Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Liceum

Na fali entuzjazmu towarzyszącemu ogólnopolskim obchodom Wielkiej Rocznicy, liceum grybowskie pragnie podzielić się wydarzeniami uświetniającymi tę okoliczność. Nie wszyscy wiedzą, że oprócz dorocznych uroczystości patriotycznych, jednocześnie obchodzimy dzień naszego patrona, Artura Grottgera z racji daty jego urodzin, 11.11.1837, oraz jego związków z Grybowem. Grottger przebywał tutaj wraz ze swoją narzeczoną, Wandą Monné w sierpniu 1866 r. Powstały wtedy rysunki m. in. „Cygan żebrak”, „Portret narzeczonej w zawoju”, a elementy grybowskiej zabudowy widoczne są na kilku obrazach cyklu „Wojna”. O jego związkach z naszym miastem można przeczytać na https://logrybow.pl/patron.

9 listopada po uroczystej Mszy św. przemaszerowaliśmy do szkoły, gdzie zaprezentowana akademia nadała świętu uroczysty ton. Występ przygotowany przez kl. 2c pod opieką mgr Małgorzaty Kowal i mgr Elizy Fydy to poezja i pieśni patriotyczne, które pięknie wpisały się w przeżywaną okazję. Muzyczną wisienką na torcie był występ Gabrysi Motyki (2a) i Andrzeja Sędzika (3c) z piosenką „Ojczyzna”.

W drugiej części obchodów odbył się konkurs wiedzy historycznej oraz wiedzy o Patronie. W pisemnych eliminacjach wyłoniono cztery najlepsze drużyny, z których ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyła klasa 1b. Charakter naszego szkolnego święta z pewnością przyczyni się do pełnego przeżycia narodowych uroczystości.

Zdjęcia na fb

Skip to content Click to listen highlighted text!