Click to listen highlighted text!

Mateusz Laureatem w ogólnopolskim konkursie – „Zobaczyć Matematykę”

Laureatem II stopnia XII edycji Ogólnopolskiego konkursu „Zobaczyć Matematykę” został uczeń klasy 3B, Mateusz Jachowicz, a obecnie już absolwent naszego Liceum. Jest to ogromne wyróżnienie dla Mateusza i naszego Liceum, dzielmy się ta radosną wiadomością. Opiekę nad Mateuszem sprawowała mgr Dorota Obrzut.

Konkurs „Zobaczyć Matematykę” przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem Konkursu jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych metod komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne, a organizatorem Konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczestnik Konkursu miał za zadanie przygotować samodzielnie stronę w języku HTML z użyciem animacji typu gif, wykorzystując powszechnie dostępne oprogramowanie niekomercyjne. Dopuszczalne jest stosowanie bardziej zaawansowanych technik. Jedynym istotnym warunkiem jest nie komercyjność zastosowanego oprogramowania.
Gratulujemy!

Skip to content Click to listen highlighted text!