Click to listen highlighted text!

Olimpiada Biologiczna 2020/2021

Joasia Święs w II etapie
Celem Olimpiady Biologicznej jest wspieranie szczególnie uzdolnionych uczniów interesujących się naukami przyrodniczymi. Uczestnik Olimpiady musi wykazać zainteresowanie naukami biologicznymi, opanować wiedzę biologiczną i umiejętności w zakresie rozszerzonym oraz orientować się w najnowszych osiągnięciach z dziedziny nauk biologicznych.

Aby wziąć udział w Olimpiadzie Biologicznej, należy samodzielnie ustalić temat pracy badawczej i zgłosić do Komitetu Okręgowego Olimpiady. Jeżeli temat zostanie zaakceptowany, można wziąć udział w etapie szkolnym Olimpiady.

W 50. edycji Olimpiady Biologicznej, w etapie szkolnym, który odbył się 10.10.2020 roku wzięło udział trzech uczniów z klasy III C: Joanna Święs, Mateusz Motyka i Krzysztof Romanek.

Naszą szkołę w kolejnym etapie Olimpiady będzie reprezentować Joanna Święs, która przygotowuje pracę badawczą pt. Wpływ obecności ślimaków świderków (Melanoides tuberculata) na wzrost i rozwój roślin wodnych na przykładzie zwartki Wendta (Cryptocoryne wendtii) i nadwódki wielonasiennej (Hygrophila polysperma).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content Click to listen highlighted text!