Click to listen highlighted text!

Czy to co robisz ma sens?

8. czerwca w naszej szkole odbyły się spotkania profilaktyczne dla młodzieży z klas I i II pt. „Czy to co robisz ma sens?„.  Realizowany projekt opierał się na profilaktyce uzależnień, niebezpiecznych zachowań i promowaniu dobrych przykładów. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki współpracy z agencją RTCK z Nowego Sącza oraz wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości.

W trakcie spotkań raper Arkadio opowiadał o historii swojego życia – swoich doświadczeniach walki z nałogami, agresją, rozpadem rodziny. Omawiał problematykę przemocy, oraz wchodzenia w konflikty z prawem dla zaimponowania lub w odpowiedzi na oczekiwania środowiska. Nieodłącznym elementem spotkania profilaktycznego były historie ludzi którym udało się zmienić swoje życie, z pełnego przemocy, uzależnień, lęku i przeciętności na życie w oparciu o swoje silne strony, talenty, w szczęśliwych relacjach rodzinnych, pełne satysfakcji i szczęścia.

Całość wydarzenia była przeplatana autorskimi utworami Arkadio wykonywanymi na żywo, a także filmami i materiałami wideo obrazującymi treści przekazywane na wydarzeniu.

Poprzez realizację wydarzeń “Rób to co kochasz” autorzy wydarzeń profilaktycznych zwracali uwagę młodzieży na pozytywne aspekty ich rozwoju i możliwości wykorzystania talentów i pasji, które posiada każdy z nich dla osiągania poczucia satysfakcji i samorealizacji.

mgr Patrycja Zagórska – Pedagog

Skip to content Click to listen highlighted text!