Click to listen highlighted text!

Dyrektorzy otrzymali nagrodę ministra!

Dwóch dyrektorów szkół powiatowych powiatu nowosądeckiego otrzymało właśnie Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Dr Tomasz Walicki z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Michał Bulzak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej odebrali je wczoraj (13.10.2022 r.) podczas uroczystej gali w Warszawie z rąk ministra Przemysława Czarnka.

Ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty.

Podczas spotkania, minister Edukacji i Nauki dziękował nauczycielom za ich wysiłek związany ze wsparciem uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

– W ostatnim roku wykonaliście gigantyczną pracę, polegającą na przeprowadzeniu dodatkowych zajęć wspomagających dla uczniów, które pomogły im nadrobić zaległości powstałe w związku z nauczaniem zdalnym – powiedział.

Minister podkreślił także, że szkoły stanęły przed kolejnym wyzwaniem związanym z wojną w Ukrainie.

– Pracują państwo w sposób, który zdobywa uznanie na całym świecie. To, że nie mamy nawet najmniejszych informacji o problemach w relacjach między polskimi i ukraińskimi uczniami, jest efektem wspaniałej pracy nauczycieli. Bez waszego bezpośredniego zaangażowania w proces adaptacji setek tysięcy dzieci i młodzieży z Ukrainy, nie byłoby takich efektów – mówił minister Przemysław Czarnek, dziękując nauczycielom za ich postawę.

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ogolnopolskie-obchody-dnia-edukacji-narodowej-2022

Zdjęcia ze strony www.facebook.com/sadeckie

Skip to content Click to listen highlighted text!