Click to listen highlighted text!

25 października – Dzień Młodzieży PCK

Ruch Młodzieżowy Polskiego Czerwonego Krzyża nosi nazwę Młodzież Polskiego Czerwonego Krzyża i jest integralną częścią Polskiego Czerwonego Krzyża.

Nieprzerwanie od 1921 MPCK zrzesza dzieci i młodzież działającą w oparciu o idee i zasady Czerwonego Krzyża. Młodzież PCK działa na podstawie Statutu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Struktury i Zasad działania Ruchu Młodzieżowego PCK i szczegółowych regulaminów.

Jej znakiem jest znak Czerwonego Krzyża na białym tle w obwódce z napisem „Polski Czerwony Krzyż Młodzież”, a celem strategicznym kształtowanie postaw humanitarnych w środowiskach dziecięco – młodzieżowych i ich aktywizacja do działania na rzecz osób potrzebujących.

Życzenia z okazji Dnia Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża, który przypada dzisiaj – kierujemy do wszystkich tych, którzy pomagają w codziennej działalności – a w szczególności naszej wspaniałej młodzieży ze Szkolnego Koła PCK oraz całej społeczności szkolnej, która zawsze czynnie i z wielkim sercem angażuje się w każdy projekt.

Skip to content Click to listen highlighted text!