Click to listen highlighted text!

Noc Biologów powraca na Wydział Biologii UJ

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Noc Biologów powraca na Uniwersytet Jagielloński. Zapraszamy Państwa w piątek 13 stycznia 2023 roku na teren III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku oraz Instytutu Botaniki przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcyjnych wykładów, pokazów i warsztatów.

Hasło przewodnie najbliższej edycji Nocy Biologów to „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość”. Podczas przygotowanych przez nas zajęć będą Państwo mogli zobaczyć jakie mikroorganizmy kryją się w kropli wody, poznać niezwykłe właściwości wody, a nawet stworzyć własny ocean w słoiku. Dowiecie się również, dlaczego woda jest źródłem życia i jaka jest jej rola w przyrodzie na wszystkich poziomach organizacji żywej materii – od komórki do ekosystemu. Oprócz zajęć ściśle związanych z tematem przewodnim Nocy Biologów proponujemy udział w licznych wykładach, pokazach i warsztatach dotyczących biochemii, biologii komórki, immunologii, endokrynologii, fizjologii rozrodu, antropologii, neurofizjologii, anatomii porównawczej, biologii bezkręgowców, entomologii, ewolucji strategii życiowych, ekologii oraz szeroko pojętej botaniki.

Podczas Nocy Biologów będzie można również uczestniczyć w „Spotkaniu ze zwierzakami”, na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Będziecie Państwo mieli szansę bezpośrednio spojrzeć w oczy węża, pooglądać życie różnych gatunków żółwi oraz zobaczyć na własne oczy czy kameleony zmieniają kolor. Prezentacja zwierząt egzotycznych odbędzie się dzięki uprzejmości firmy Bazyliszek
link / link

Będą organizowane liczne konkursy m.in. „Biologiczne Koło Fortuny” oraz konkurs plastyczny na plakat pt. „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość” w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

KONKURS NA PLAKAT
’Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość ’


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie plastycznym podczas najbliższej edycji Nocy Biologów na Wydziale Biologii UJ.

Konkurs polega na przygotowaniu dowolną techniką plakatu (najlepiej w formacie A3) związanego z tematem przewodnim Nocy Biologów 2023 – 'Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość’

Postanowienia ogólne:
1. Organizatorem konkursu jest Komitet Organizacyjny Nocy Biologów na Wydziale Biologii UJ
2. Do konkursu można zgłaszać zarówno prace indywidualne.
3. Zgłoszenie pracy do konkursu oznacza zgodę na jej wywieszenie na wystawie zorganizowanej podczas Nocy Biologów w Instytucie Nauk o Środowisku UJ w dniu 13.01.2023.
4. Prace zgłoszone do konkursu powinny zostać podpisane: prace indywidualne – imię i wiek autora (np. Kuba, 12 lat). Na odwrocie plakatu prosimy napisać dane kontaktowe (adres e-mail autora, lub rodziców/opiekunów prawnych)
5. Prace zgłoszone do konkursu będą oceniane w trzech grupach wiekowych: <10 lat; 11-15 lat; >15 lat
6. Plakaty można wysyłać pocztą na adres Anna Michalik, Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych UJ, ul. Gronostajowa 9, 30-387 Kraków do dnia 20.12.2022 lub przynieść w dniu Nocy Biologów (13.01.2023) do godziny 17.00 (dokładne miejsce zostanie podane w kolejnym komunikacie)
7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 13.01.2023 do godziny 19.00
8. Oceny prac konkursowych dokona powołana komisja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Organizatorzy

Zapraszamy najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych biologią. Proponujemy zajęcia w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program obejmuje zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z terenowymi pokazami, jak również popołudniowe pozycje prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.
Dokładny program zajęć i rejestracja na zajęcia dostępne będą od dnia 10 grudnia 2022 roku.

Program wydarzenia, najważniejsze informacje, w tym rejestracja na poszczególne aktywności, dostępne będą na stronie internetowej www.nocbiologow.home.pl
link do strony organizatora: www.uj.edu.pl

Skip to content Click to listen highlighted text!