Click to listen highlighted text!

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Młodzież z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyła w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno-hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.


Polska młodzież miła możliwość podczas swojego pobytu w Grecji nauczyć się przygotowywać greckie potrawy, poznać bogatą historię i kulturę Grecji a wszystko to w ramach projektu realizowanego w ramach programu Erasmus Plus. W ramach projektu uczestnicy mieli zorganizowane również wycieczki kulturoznawcze, zwiedzili Meteory, Litochoro, Saloniki.

– Uczniowie nie tylko mogli doskonalić o swoje umiejętności zawodowe, ale przede wszystkim swoje kompetencje językowe. Dodatkowo młodzież poznała kulturę i obyczaje panujące w w Grecji – zaznacza Tomasz Walicki, koordynator projektu. – Polecam wszystkim uczniom taki wyjazd. Można nabrać dużo doświadczenia, i wykorzystać to na następne lata. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające ich pobyt w Grecji.

Skip to content Click to listen highlighted text!