Click to listen highlighted text!
ROZŚPIEWANA NIEPODLEGŁA

ROZŚPIEWANA NIEPODLEGŁA

W piątek 10 listopada w naszym Liceum miała miejsce niezwykła akademia z okazji Święta Patrona Szkoły oraz 11 Listopada.

Akademię rozpoczęło uroczyste wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „Do Hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji.

Po odśpiewanym hymnie głos zabrał Dyrektor szkoły dr Tomasz Walicki, który w pięknych słowach wspomniał znaczenie i rangę tych ważnych wydarzeń.
Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych.
Ostatnim punktem programu był występ przygotowany przez młodzież z grupy Grottger Band. Składał się z dwóch części. W pierwszej -dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej zawierającej zdjęcia- mogliśmy wspomnieć pobyt na Ukrainie młodzieży, która w latach 2017 i 2019 zwiedzała Lwów, a tam szczególne miejsca związane z naszym Patronem szkoły. Fotografie przedstawiały m.in miejsce spoczynku Artura Grottgera, Cmentarz Łyczakowski. Prezentacje fotografii umilał koncert naszej młodzieży, która na instrumentach dętych wykonała wiązankę piosenek żołnierskich.
W drugiej części akademii pt. „Rozśpiewana Niepodległa” wspólnie z grupą Grottger Band śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wczorajszej uroczystości. A w szczególności młodzieży z grupy Grottger Band i ich opiekunom: Pani Patrycji Zagórskiej oraz Joannie Grucy, a także Panu Kamilowi Pazganowi za przygotowanie młodzieży do ślubowania.

Więcej na naszej stronie Facebook

Skip to content Click to listen highlighted text!