Click to listen highlighted text!
Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie
 
Erasmus+ Hiszpania — zrównoważone zarządzanie wodą

Erasmus+ Hiszpania — zrównoważone zarządzanie wodą

11-17 maja 2025

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ poświęconym zrównoważonemu gospodarowaniu wodą, który odbywa się w Hiszpanii.

W warsztatach uczestniczą także uczniowie z Włoch i Turcji — są bardzo sympatyczni, a wspólna praca przebiega w świetnej atmosferze.
Pierwszy dzień rozpoczął się od wzajemnego poznania i prezentacji na temat czystej wody, problemów związanych z jej niedoborem oraz roli technologii VR w edukacji ekologicznej. Uczestnicy analizowali dane o światowym kryzysie wodnym i rozpoczęli pracę nad tworzeniem wspólnego e-booka edukacyjnego.

Drugiego dnia młodzież odwiedziła Alhambrę — imponujący zespół pałacowy i jeden z największych zabytków Andaluzji. Podczas zwiedzania skupiono się na historycznym systemie wodnym stosowanym przez dawnych mieszkańców. Uczniowie nie tylko podziwiali architekturę i krajobrazy, ale również zbierali materiały do projektu.

Trzeciego dnia grupa udała się do Carmen del Aljibe del Rey, tradycyjnego andaluzyjskiego domu z ogrodem i dawną cysterną, która kiedyś służyła do gromadzenia wody deszczowej. To kameralne i klimatyczne miejsce pozwoliło uczestnikom przenieść się w czasie i zrozumieć, jak cenna była woda w codziennym życiu mieszkańców.

Przed nimi kolejne dni pełne współpracy, wymiany doświadczeń i odkrywania, jak można skutecznie chronić zasoby wodne — dziś i w przyszłości.

Przejdź do treści Click to listen highlighted text!