Click to listen highlighted text!

Wolontariusze niosą Radosną Nowinę

W bieżącym roku w szeregi wolontariatu działającego przy liceum wstąpili licznie uczniowie klas pierwszych. Wolontariusze systematycznie organizują aktywny wypoczynek po lekcjach dla dzieci i młodzieży w świetlicy środowiskowej, w tym pomagają w odrabianiu lekcji, odwiedzają i pomagają osobom chorym w ich domach, a także odwiedzają osoby starsze i chore w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym „Caritas”.

20 grudnia 2016 r. wolontariusze oraz inni uczniowie z klas pierwszych pod opieką nauczycieli p. Moniki Rodak i p. Bożeny Łatki odwiedzili pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego „Caritas” w Grybowie. Przebrani za anioły odwiedzili dyrekcję i wszystkie pokoje chorych, każdemu z nich składając życzenia i dzieląc się radością z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przygrywając na instrumentach, śpiewali kolędy i pastorałki napełniając cały ośrodek muzyką i świąteczną atmosferą. Największą satysfakcję sprawiły kolędnikom radość i wzruszenie, które widać było na twarzach chorych. Oby te odwiedziny były nie tylko wzruszeniem ale i miłym wspomnieniem w chwilach dla nich trudnych.

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia wolontariusze i inni chętni z klas pierwszych wykonali własnoręcznie kartki świąteczne, które wraz z życzeniami od całej społeczności naszej szkoły zostaną wręczone podopiecznym ośrodka „ Caritas”. Uczniowie w tej pracy zaangażowali nie tylko swój czas, pomysły i talenty, ale przede wszystkim swoje serce, aby okres świąteczny był dla osób chorych, a często także samotnych czasem radosnym. Dzięki temu nastrój świąt zagościł w cichej dotychczas bibliotece, a uczniowie jeszcze bardziej się zintegrowali.

Galeria zdjęć

Skip to content Click to listen highlighted text!