Click to listen highlighted text!
Maturzystów czas

Maturzystów czas

Podczas gdy zmagania maturalne trwają, my przypominamy ten wyjątkowy dzień zakończenia roku klas trzecich. Pośród radości towarzyszącej wkraczaniu w nowy etap życia i szkolnych wzruszeń, wątkiem przewodnim była pamięć. Mówił o niej ks. Tomasz Rokosz w kazaniu wygłoszonym podczas mszy świętej – „Młodzieży, wracajcie w rodzinne strony.” Z kolei dyrektor liceum dr Tomasz Walicki wyraził życzenia – nie tylko te związane z pomyślnym spełnieniem planów edukacyjnych, ale z pamięcią o wartościach wyniesionych ze szkoły.
Akademia w szkole to czas miłych pożegnań i radości z sukcesów całej społeczności szkolnej. Dyrektor i wychowawcy wręczyli wyróżnionym uczniom świadectwa i dyplomy, a wyróżnionych nie brakowało. Ponadto tradycyjnie Towarzystwo Wpierania LO wyróżniło nagrodą absolwenta z najwyższą średnią, którą jest Karolina Niepsuj z kl. III C ze średnią 5,7. Dyrektor Tomasz Walicki wyróżnił ustępujący Samorząd Uczniowski oraz podziękował uczennicy Kamili Czyżyckiej z kl. III C za jej zaangażowanie w życie szkoły.
Finałowym akcentem był występ artystyczny – tym razem obejrzeliśmy groteskę na temat „dziś i w przyszłości” w wykonaniu członków Samorządu Uczniowskiego.
Na koniec, żegnając naszych drogich Absolwentów, możemy śmiało stwierdzić, że rocznik ten był wyjątkowy – wiele spośród Was zapamiętamy jako pracowitych, oddanych szkole i kreatywnych ludzi. Życzymy Wam „szerokiej drogi” na ten niepowtarzalny czas odkrywania swojej ścieżki życiowej, wiele sukcesów i pomyślności w dążeniu do wybranego celu. Tymczasem trzymamy kciuki za maturę!

Zdjęcia na fb

Skip to content Click to listen highlighted text!