Click to listen highlighted text!

Czas podsumowań, czas pożegnań… – Zakończenie roku szkolnego z pożegnaniem budynku Liceum

22. czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. O 9:00 odbyła się Msza święta, a następnie wszyscy udali się na dziedziniec szkoły, gdzie pan dyrektor Tomasz Walicki podziękował wszystkim za dziesięć miesięcy wspólnej pracy i wręczył nagrody wyróżniającym się uczniom. W tym roku było ich aż 49. Po oficjalnej części akademii klasa I c zaprezentowała krótki program artystyczny składający się z kilku wierszy przeplatanych piosenkami. Jedna z nich pt. „To już są wakacje” została samodzielnie ułożona przez uczennice tej klasy. Przypadła ona do gustu zarówno nauczycielom, jak i uczniom.
Ze smutkiem pożegnaliśmy naszego kochanego katechetę, księdza prefekta Piotra Cichonia, który po siedmiu latach pracy w Grybowie odchodzi do innej parafii. Pożegnaliśmy również Panią sekretarkę Danutę Główczyk, gdyż przechodzi ona na zasłużoną emeryturę. Jesteśmy wdzięczni za cierpliwość wobec nas oraz wyrozumiałość. Będzie nam Pani brakowało! Po dwóch latach pracy w szkolnej bibliotece rozstała się z nami również mgr Bożena Łatka, która z poświęceniem opiekowała się księgozbiorem.
Ten rok był ostatnim spędzonym w tych historycznych murach. Chociaż w nowej szkole czekają na nas lepsze warunki, to z bólem serca opuszczamy dotychczasowy budynek i żegnamy się z rynkiem. Te dziesięć miesięcy minęło w oka mgnieniu. Teraz czas na zasłużony wypoczynek.
Dziękujemy nauczycielom za ich pracę i przekazaną nam wiedzę! Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

Wioletta Cieśla i Karolina Matusik, uczennice klasy Ic

Zdjęcia na fb

A tekst piosenki był taki:

1. Nauki było dużo
I przedmiotów wiele.
Nie zabrakło przy tym
Modlitwy w kościele

Ref: To już są wakacje
Świadectwa rozdane
Mamy czas dla siebie,
Ogniska, zabawę.

2. A w nowym budynku
Schodów będzie wiele.
Nowe technologie
Nowi przyjaciele

3. Tu szaro, ponuro
Lecz sentyment mamy,
Bo w tych starych murach
Grybów wychowany

4. Dzięki profesorom
Dużą wiedzę mamy
Przyszłość zapewnioną
I życiowe plany

5. Za to wszystko szczerze
Z serca dziękujemy,
Udanych wakacji
Gorąco życzymy!

Skip to content Click to listen highlighted text!