Click to listen highlighted text!
Erasmus 2024 – nasza młodzież w Grecji

Erasmus 2024 – nasza młodzież w Grecji

08.04.2024 nasza młodzież wyruszyła w drogę do Grecji, gdzie spędzi najbliższe dwa tygodnie biorąc udział w programie projektu Erasmus. Uczniowie uczestniczą w zajęciach szkoły partnerskiej „Platon”. Będą mieli też okazję poznawać kulturę oraz wiele urokliwych miejsc Grecji podczas organizowanych wycieczek i zajęć.

Dotychczas uczniowie uczestniczyli różnorodnych grach na brzegu basenu i zanurzając się w błękitach Morza Egejskiego, które Grecy nazywają „wodami Posejdona”. Uczestniczyli w zajęciach w szkole „Platon”, gdzie zapoznali się z greckim system edukacji. Poruszano też temat wpływu mediów społecznościowych oraz ich potencjalnych zagrożeń. Rozmawiali także o emocjach, plany i celach dotyczące przyszłości. Odbyły się również zajęcia kulinarne podczas których przygotowywali tradycyjną grecką sałatkę, którą później zjedli ze smakiem. Podczas zajęć mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, który w owej szkole jest istotnie ważnym elementem.

Zwiedzili Kalambaki, w regionie Tesalii. Zwiedzili pracownię ikon, w której dowiedzieli się jak wytwarza się i pisze ikony. Zwiedzili Meteoryty nazwanych przez Greków wiszącymi klasztorami. Każdy z meteorytów usytuowany na trudno dostępnej skale. Obecnie można odwiedzić sześć monastyrów.
Odbyli podróż trasą zwaną „Jezus Maria”, nazwaną tak ze względu na imponujące urwiska, które otaczały drogę, oraz na formacje skalne wznoszące się wysoko nad nami. Zwiedzili klasztor Św. Trójcy (Moni Ajias Triados), który zachwycając architekturą, wraz z malowniczym krajobrazem, który rozciągał się wokół zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Dowiedzieli się, jak to możliwe, że na takich wysokościach udało się wybudować te niesamowite obiekty sakralne. Magia tego miejsca skusiła też sam wielki Hollywood. Tu rozgrywała się akcja filmu „Tylko dla Twoich oczu” z serii o Jamesie Bondzie.
A to dopiero pierwsze dni.

Poniże kilka zdjęć z dotychczasowego pobytu młodzieży w Grecji – więcej na Facebook naszej szkoły: https://www.facebook.com/LO.Grybow

Zobacz relacje z wyjazdu:

8-10.04.2024

11-12.04.2024

13-15.04.2024

16-19.04.2024

Skip to content Click to listen highlighted text!